Naujausios forumų temos  Forumų sąrašas     Ieškoti               Vartotojo nustatymai   Tikrinti asmeninius pranešimus   Prisijungti 

Visi forumai -> Fotografija
 

Fotografija ir teisė

      Puslapiai:   1   2   3   4

Pranešimas Ramūnas Blavaščiūnas    2011 5 19 7:56      

Fotografas69 rašo:
<...>O jei nieko nepasirašinėjai -tai autorinės teisės tuo labiau priklauso fotografui. Galėsi nebent paprašyti kad išimtų iš apyvartos tą kadrą. <...>


Šioje vietoje norėčiau "Fotografas69" pataisyti. Nesvarbu ar pasirašinėjai ką nors ar nepasirašinėjai - autorinės teisės visada priklauso autoriui, šiuo atveju fotografui. Nereiktų autorinių teisių maišyti su turtinėmis.
Pvz. kokia nors Mona Liza, paveikslo turtinės teisės gali priklausyti Prancūzijos vyriausbvei, valstybei, Luvro muziejui ar kam tik nori, bet Autorius liks Leo, na nebent kam nors kitam pavyktų įrodyti kitokią to kūrinio autorystę.

Pasiskaitykite ką byloja "Lietuvos Respublikos Autorinių ir Gretutinių teisių įstatymas".
Pvz. šio įstatymo 14 straipsnio 2a dalis teigia kad "Autorių asmeninės neturtinės teisės neperduodamos kitiems asmenims."
o 15as straipsnis teigia, kad:
1. Autorius turi išimtines teises leisti arba uždrausti šiuos veiksmus:
1 ) atgaminti kūrinį bet kokia forma ar būdu;
2 ) išleisti kūrinį;
3 ) versti kūrinį;
4 ) adaptuoti, aranžuoti, inscenizuoti ar kitaip perdirbti kūrinį;
5 ) platinti kūrinio originalą ar jo kopijas parduodant, nuomojant, teikiant panaudai ar kitaip perduodant nuosavybėn arba valdyti, taip patimportuojant, eksportuojant;
6 ) viešai rodyti kūrinio originalą ar kopijas;
7 ) viešai atlikti kūrinį bet kokiais būdais ir priemonėmis;
8 ) transliuoti, retransliuoti ir kitaip viešai skelbti kūrinį, įskaitant jo padarymą viešai prieinamu kompiuterių tinklais (internete).
ir t.t.

taigi išeitų, kad nepasirašius sutarties "modelis" geriausiu atveju gali pats pasižiūrėti namie į jam duotą nuotrauką ar jos kopiją, o autorius gali daryti ką tik jis nori. Jei sutartis pasirašyta - reikia skaityti sutartį. Jei kurie nors sutarties straipsniai prieštarauja LR įstatymams - viršenybę turi įstatymas.
Jei manoma, kad pažeista garbė ar/ir orumas ar kokios nors kitokios turtinės ar/ir neturtinės teisės ar patirta žala, tokiu atveju į pagalbą ateina visa eilė kitų straipsnių reglamentuojančių šiuos dalykus. Neturtinę žalą, kaip taisyklė gana sudėtinga įrodyti tokiaisatvejais. Kaip suprantu "modeliai" nuotrauka patenkinti ir kaip patys teigia nieko ten žeminančio nėra. Draugų reakcija nėra rodiklis. Rodiklis nebūtų, net kitoje šalyje gyvenančios kitos žmonos reakcija Smile
Manyčiau reikia abiem pusėm susėsti, kam kavos, kam arbatos, o kam ir alaus ar šiaip ko gardesnio kartu išgerti, pasišnekėti, kam atsiprašyti, o kam atleisti, paspausti vieni kitiems rankas ir pasidžiaugti geru rezultatu. Išsikirpti reklamą ir įsiklijuoti ją į šeimos albumą.


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas K.K.    2011 5 19 8:47      

Paulius G. rašo:
dekui, labai informatyvus atsakymas,
atsakymai i uzduotus klausimus butu:
1) sutikimas medziaga naudoti reklamai nebuvo duotas,
2) nuotrauku, kuriuose esame mes, panaudojimas reklamai, issauke zmoniu reakcija ir demesi, kuriu mes nepageidaujame ir vengtume. reakcija atsirado po reklamos patalpinimo.
iseina taip - reklamai panaudota foto turi poveiki asmeniniam gyvenimui Wink

ar logiska ir nuosekli yra mano mintis?


bet keistas gi dalykas, kai žmonės viešoje vietoje bučiuojasi, pozuoja, kur gali ir pamato bet kas, tai nedaro jokio poveikio jiems, smagiai sau pozuoja, staiposi, o kai nuotrauka pasirodo viešai, tuomet jau atsiranda ir aplinkinių reakcija, ir "poveikis asmeniniam gyvenimui" Smile))))
Žiūrint iš moralinės pusės ( atmeskime finansinę ir juridinę pusę, jei jaunųjų negraužia noras pasipelnyti ar neima lietuviškas pavydas, kad kažkas turės minimalios naudos iš kūrinio ), jei jau viešoje vietoje kažką darai, tai ar tau didelis skirtumas, kad pamatys kažkas gyvai, tai ką darai, ar pamatys žurnale, abi vietos viešos ir mato svetimi žmonės, o ypač, kad čia konkrečiai nuogastaujama dėl draugų nuomonės, tai iš viso prasilenkia su mintim, kad blogybė yra viešinimas, juk tas foto draugai ir be viešinimo jau matė, kaip supratau, nebent vestuvių albumas slaptas.


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Paulius G.    2011 5 19 9:13      

na visu normos yra labai skirtingos, tarkim vieniem ir akto foto yra morales normose kada sutinkama publikuoti viesai. kitiem kuriems svarbus padetis visuomeneje ir statusas neleidzia sau elgtis kaip nori, ar bent to viesinti.
o kaip cia yra su ta veisuma? negi vestuviu ceremonija yra viesa vieta, kur visi pakviesti? Smile


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Paulius G.    2011 5 19 9:19      

K.K. rašo:
Paulius G. rašo:
dekui, labai informatyvus atsakymas,
atsakymai i uzduotus klausimus butu:
1) sutikimas medziaga naudoti reklamai nebuvo duotas,
2) nuotrauku, kuriuose esame mes, panaudojimas reklamai, issauke zmoniu reakcija ir demesi, kuriu mes nepageidaujame ir vengtume. reakcija atsirado po reklamos patalpinimo.
iseina taip - reklamai panaudota foto turi poveiki asmeniniam gyvenimui Wink

ar logiska ir nuosekli yra mano mintis?


bet keistas gi dalykas, kai žmonės viešoje vietoje bučiuojasi, pozuoja, kur gali ir pamato bet kas, tai nedaro jokio poveikio jiems, smagiai sau pozuoja, staiposi, o kai nuotrauka pasirodo viešai, tuomet jau atsiranda ir aplinkinių reakcija, ir "poveikis asmeniniam gyvenimui" Smile))))
Žiūrint iš moralinės pusės ( atmeskime finansinę ir juridinę pusę, jei jaunųjų negraužia noras pasipelnyti ar neima lietuviškas pavydas, kad kažkas turės minimalios naudos iš kūrinio ), jei jau viešoje vietoje kažką darai, tai ar tau didelis skirtumas, kad pamatys kažkas gyvai, tai ką darai, ar pamatys žurnale, abi vietos viešos ir mato svetimi žmonės, o ypač, kad čia konkrečiai nuogastaujama dėl draugų nuomonės, tai iš viso prasilenkia su mintim, kad blogybė yra viešinimas, juk tas foto draugai ir be viešinimo jau matė, kaip supratau, nebent vestuvių albumas slaptas.tarkim pavyzdys:
Jus kolega, papuolate i kokia nors keblia situacija, kuria apraso zurnalistai, ir visi zmones tai suzino, tada prasideda telefonu skambuciai, draugu siustos nuorodos i pranesimo saltinius, kaskart susitikus visiem turi atsakyti kas ir kaip ten buvo. bet praejus laikui ta zinia nueina i praeiti ir visi pamirsta.
o cia truputi kita situacija, pranesimo seimininkas moka pinigus uz tai kad jo reklama butu talpinama, ir tai nenueina i praeiti.


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas    2011 5 19 11:00      

Klausyk zmogau, jei turi keleta lysnu litu, kreipkis i teisma.. yra ne tik sitie istatymo punktai, kurious tau isvardino geri zmones siame forume.. bet yra ir profesine etika, ir teismu praktika, ir kiti dalykai.. uz tokius neetiskus reikalus bent patampysi ta fotografiuksti po teismus.. be to, reklama jau yra su komercija susijes reikalas, tad sansu siek tiek yra.. zinoma, nesitikek per daug, nes gyvename tokioje soc. ir teisin. aplinkoje kai kiekvienas apsmurgelis tave gali nufotkinti gerianti kava mieste, o veliau stambiu planu publikuoti galerijoje kaip neva tai savo "mena"... o zmones vis tik turetu tureti teise i privatuma.. net ir budami viesoje vietoje.. ir neturetu zmogus irodineti, ar nukentejo jis duotuoju metu del tu paviesintu nuotrauku, ar ne - turetu uztekti vien tik zmogaus nenoro pasirodyti viesose publikacijose (cia, ko gero, isimtis turetu butu tik naujienu fotografija).. dabar gi, tu neturi pasirinkimo, jei kazkoks idiotas nusprende, kad tave publikuos viesai, kaip savo "mena", savo reklamai ir pan., vadinasi tau belieka tik paklusti jo valiai.. Siaip, bendrai, siais laikais, kai visi visus visur fotografuoja, paprastu nekaltu zmoniu nuotrauku publikavimo, viesinimo istatymai bus perziurimi ir koreguojami, bet dar teks siek tiek palaukti:)... O dabar patampyk ta veikeja, nors tai ko gero tau kainuos savo pinigu.. Tu jautiesi, jog tavo teises i privatuma yra pazeistos, istatymas dar neaisku ar tave sioje situacijoje gina.. kas tau belieka - ginkis kaip ismanydamas, nes kitaip busi kaip durnius su kuriuo galima daryti ka tik nori:).. be to, bus gera pamoka ir tau, ir tam fotografiuksciui...

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas martynas a.    2011 5 19 11:32      

normalus, save ir savo klientus gerbiantis fotografas, prieš publikuodamas tokio pobūdžio reklaminę medžiagą tikrai būtų atsiklausęs žmonių sutikimo (jei žinoma fotografuojant nebuvo sudaryta sutartis numatanti kitokias foto naudojimo sąlygas). Taigi klausimas pirmiausia etinio pobūdžio. apie teismus galima svaigt tik tokiu atveju, jei pranešus apie savo nesutikimą, kad tokios foto būtų naudojamos reklaminiais tikslais, fotografas pasiunčia klientą tolyn ir toliau naudoja nuotraukas kaip tinkamas.

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas K.K.    2011 5 19 12:14      

Ⓐ rašo:
Klausyk zmogau, jei turi keleta lysnu litu, kreipkis i teisma.. yra ne tik sitie istatymo punktai, kurious tau isvardino geri zmones siame forume.. bet yra ir profesine etika, ir teismu praktika, ir kiti dalykai.. uz tokius neetiskus reikalus bent patampysi ta fotografiuksti po teismus.. be to, reklama jau yra su komercija susijes reikalas, tad sansu siek tiek yra.. zinoma, nesitikek per daug, nes gyvename tokioje soc. ir teisin. aplinkoje kai kiekvienas apsmurgelis tave gali nufotkinti gerianti kava mieste, o veliau stambiu planu publikuoti galerijoje kaip neva tai savo "mena"... o zmones vis tik turetu tureti teise i privatuma.. net ir budami viesoje vietoje.. ir neturetu zmogus irodineti, ar nukentejo jis duotuoju metu del tu paviesintu nuotrauku, ar ne - turetu uztekti vien tik zmogaus nenoro pasirodyti viesose publikacijose (cia, ko gero, isimtis turetu butu tik naujienu fotografija).. dabar gi, tu neturi pasirinkimo, jei kazkoks idiotas nusprende, kad tave publikuos viesai, kaip savo "mena", savo reklamai ir pan., vadinasi tau belieka tik paklusti jo valiai.. Siaip, bendrai, siais laikais, kai visi visus visur fotografuoja, paprastu nekaltu zmoniu nuotrauku publikavimo, viesinimo istatymai bus perziurimi ir koreguojami, bet dar teks siek tiek palaukti:)... O dabar patampyk ta veikeja, nors tai ko gero tau kainuos savo pinigu.. Tu jautiesi, jog tavo teises i privatuma yra pazeistos, istatymas dar neaisku ar tave sioje situacijoje gina.. kas tau belieka - ginkis kaip ismanydamas, nes kitaip busi kaip durnius su kuriuo galima daryti ka tik nori:).. be to, bus gera pamoka ir tau, ir tam fotografiuksciui...


Jei tokios šovinistinės idėjos ir pakiauksėjimai turėtų teisinį pagrindą, visi papraciai ir geltonoji spauda turėtų neegzistuoti, deja..., vieša vieta yra vieša vieta, jei jau išėjai apsiš... ęs į miestą su snargliuota nosim, tokį nufotografuos, tokį ir įdės, sėkmės tau bandant fotografus po teismus tampyt Laughing Laughing Laughing o dar, patampymas patampymu, tačiau jei teismą pralaimėsi, mokėsi ne tik už save, bet ir už fotografo advokatą, taip kad sėkmės kare Laughing


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas K.K.    2011 5 19 12:17      

martynas a. rašo:
normalus, save ir savo klientus gerbiantis fotografas, prieš publikuodamas tokio pobūdžio reklaminę medžiagą tikrai būtų atsiklausęs žmonių sutikimo (jei žinoma fotografuojant nebuvo sudaryta sutartis numatanti kitokias foto naudojimo sąlygas). Taigi klausimas pirmiausia etinio pobūdžio. apie teismus galima svaigt tik tokiu atveju, jei pranešus apie savo nesutikimą, kad tokios foto būtų naudojamos reklaminiais tikslais, fotografas pasiunčia klientą tolyn ir toliau naudoja nuotraukas kaip tinkamas.


Protinga mintis, nes visi yra žmonės ir kartais ne iš piktos valios gi daro taip, o ir ne vieną foto turi ir tikrai pakeist gali, jei viskas gražiai susitariama, bet yra va veikėjų kaip "A", kuris geriau pasitampys, bet iškart į teismą Laughing


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Linojus    2011 5 27 13:46      

Taigi isisvaizduokit varianta toki - jaunavedziai susituokia - nuotraukose kartu... Sutuoktiniai po metu issiskyria - nuotraukos afisuojamos toliau, o gal dar atsiras veliau. kai tuo tarpu tu turi jau kita zmogu. Kaip tada ?

Paskutinį kartą redagavo Linojus, 2011 7 26 14:30 . Redaguota 1 kartą


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Ramūnas Blavaščiūnas    2011 5 30 2:52      

o jei nufotografavai žmogų žiūrintį pro žiūronus ir paskui nutiko nelaimė ir jis apako ...? Kaip tada?

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Deimantas    2011 5 31 17:04      

Kaip tik aktualija į čia diskutuojamą temą:
http://www.delfi.lt/news/daily/education/teismas-skelbdama-klases-nuotraukas-mokykla-pazeide-teise-i-atvaizda.d?id=46114657


» Atsakyti   » Cituoti    
    Puslapiai:   1   2   3   4

Reikia prisijungti norint parašyti atsakymą


Pradėti naują temą