Naujausios forumų temos  Forumų sąrašas     Ieškoti               Vartotojo nustatymai   Tikrinti asmeninius pranešimus   Prisijungti 

Visi forumai -> Fotografija
 

Ka rinktis portretui?

     

Pranešimas Arturas Kupcinskas    2011 1 24 15:23      

Sveiki, padekit issirinkti su argumentais tarp Nikkor 50 1,4 ir Sigma 85 1,4. ( d80) aciu

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Vytautas V    2011 1 24 16:36      

Priklauso nuo to, kokius tu portretus fotografuoji. Su 50 neturėsi didelių problemų ir patalpose, o su 85 mm patalpose jau sunkiau bus apsisukt... tau spręst

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas cruxman    2011 1 24 18:30      

Aš pasisakau už dedikuotas linzes. Jos paprastai yra greitesnės, tikslesnės ir aštresnės. Nesu dirbęs nei su vienu iš paminėtų, todėl negaliu būti labai objektyvus.

Sigma 85mm panaudojimas siauresnis ir, sakyčiau, kad tinka praktiškai tik portretams, bet turi gražesnius blikus dėl teleobjektyvams būdingų savybių. Tuo tarpu 50mm objektyvas yra universalesnis visom prasmėm. Labiau panaudojamas dėl platesnio kampo, lengvesnis, gal net ir greitesnis. Gal todėl jį taip mėgsta "vestuvininkai" ir keliautojai.

Kalbant apie save, ir dėl diskusijos plėtojimo, pirmiausia nusipirkau pigų Canon EF 50 mm 1.8 II, kuriuo naudojausi vos keletą kartų. Paskui, kiek prakutęs, įsigijau Canon 85mm 1,2 L USM II, kuris dabar su manim visur, kur beeičiau. Patinka dėl itin siauro DOF, blikų ir surinkimo. Dirbu kojomis ir galva. Tai tegul būna tai dar didesnis galvosūkis ką tamstai pasirinkti:)


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Leonardas Rimkus    2011 1 25 9:33      

85 mm. Tiesiog 85-tukas maloniau piešia.

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Aidas    2011 1 25 12:08      

Portretams tik sigma 85f1,4. Tai nelyginami stiklai tiek kokybe tiek greičiu.

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas vladas    2011 1 26 14:36      

mano mėgstamas sartorialist'as vaikšto su 85 1,2 Smile

aš įsigijau 85 1,8 ir galiu pasakyt kad už tokius pinigus - super stiklas.


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas K K    2011 2 04 11:29      

Kadangi D80 yra su DX matrica (crop 1,5), tad ant tavo aparato 50 bus kaip 75mm ant pilno kadro.
Iš patirties galiu pasakyti, kad netgi su 50 fotografuojant kambaryje portretą dažnai tenka "prisiploti" prie sienos. Tad tam reikalui aš nusipirkau 35/1,8.
Turiu ir 85mm, tačiau šis visus savo privalumus atskleidžia tik ant pilno kadro aparatų.
Kitas patarimas persižiūrėk savo fotografuotų portretų EXIF duomenis, su kokiu židinio nuotoliu jie fotografuoti.


» Atsakyti   » Cituoti    
   

Reikia prisijungti norint parašyti atsakymą


Pradėti naują temą