Ankstesnė fotografija    Sekanti fotografija  
___

Pueblo indėnų klėtis ir Canyonlands kanjonai apačioje. Fotografuota oloje "butte'je" (izoliuota kalva stačiais šlaitais ir plokščia viršūne), Aztec Butte Trail, Island in the Sky District... Praleidau ten kelias valandas belaukdamas kol saulė apšvies olą - tai trunka tik 5-10 minučių ir saulė labai greitai pasislepia už kalnų.

 
1. Snaržas    (2010 08 03 00:55)  
Pilietinio karo nuojauta RMX :-)
 
 
2. Petras T.    (2010 08 03 06:48)  
nejauki tokia fota... +
 
 
3. Drea    (2010 08 03 07:13)  
Kur pažvelgsi visur ryža :)
 
 
4. Arturas Kupcinskas    (2010 08 03 08:59)  
5+
 
 
5. Algis aš    (2010 08 03 10:02)  
Puiku
 
 
6. cruxman    (2010 08 03 17:18)  
1 / Iki pilietinio karo dar teko pagyventi keletą tūkstančių metų. Pueblo dar buvo ne visai indėnai.
 
 
7. IM    (2010 08 03 18:16)  
+
 
 
8. jjj    (2010 08 03 19:12)  
5
 
 
9. AUDrius a    (2010 08 03 21:54)  
ojoj vieta +20
 
 
10. virgis nxxxs    (2010 08 03 23:18)  
Patiko
 
 
11. VaRom    (2010 08 03 23:23)  
siaip tai nera tokio dalyko kaip "pueblo indenu kletis". Pueblo yra yra bendrinis zodis, reiskiantis kokios nors genties gyvenama vieta, pvz., pueblo of Acoma, ar koks nors ten "pueblo of Taos", nors gal gerai ir taip issireiksti; fotke gera, buvau ten ir as
 
 
12. Martynas Milkevičius    (2010 08 04 00:11)  
@12: Be abejones, kad yra... Pueblo - ispaniškai reiškia "kaimas"... koks nors ten "pueblo of Taos" reiškia ne ką kitą, o Taos Kaimas..:)

http://en.wikipedia.org/wiki/Pueblo
 
 
13. Martynas Milkevičius    (2010 08 04 00:31)  
@12: kad aiškiau būtų: tai buvo (ir yra) indėnų grupė gyvenanti Arizonoje, Naujojoje Meksikoje ir Kolorado. Jie gyveno (ir gyvena) kaimuose, todėl kai juos ispanai "atrado" - pavadino juos "kaimiečiais" :) (Pueblo People)... Ir nors jie kalba keturiomis skirtingomis kalbomis, skirtingose vietose, juos jungia bendra kultūra.

Beja jie buvo, skirtingai nuo kitų indėnų - žemdirbiai ir gerai organizuoti. Jie neblogai įkrėtė į kailį ispanam, o vėliau ir anglam. po šiai dienai jie gyvena savo kaimuose (kurie beja didesne metų dalį yra pilnai uždari ir pašaliniams nepasiekiami).

Na ir dar - būtent jie augino kukurūzus ir pupeles. Susimaišius ispanų ir pueblo virtuvėms atsirado meksikietška virtuvė!:)

http://orlandostaos.com/ - jei kada nors būsi Taos vėl - nuostabiausios enchilados!!! :)
 
 

Kelionės
Taškai: 95
Vidurkis: 4.78
Vertino vartotojų:   39
Žiūrėta kartų:   2191
Share

Balsų pasiskirstymas:
. 3 3.5 4 4.5 5
10007
110518
0001 5
(balsai vėluoja viena para)