Naujausios forumų temos  Forumų sąrašas     Ieškoti               Vartotojo nustatymai   Tikrinti asmeninius pranešimus   Prisijungti 

Visi forumai -> Fotografija
 

apšvietimas namų sąlygomis

      Puslapiai: 1   2  

Pranešimas Lina    2008 3 10 21:03      

norėčiau kad pasidalintumet patirtim ir papasakotumet kaip kuriat apšvietima. ar lauko lempos tinka pajungti tiesiog i rozete? ne per aukšta įtampa ar ten kažkas? ir šeip ka galima pasidaryti iš paprastų medžiagų?

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Mindaugas Vaičiulis    2008 3 10 21:38      

Ziurint ka noresi fotografuoti? Zmones, daiktus.
Pats siuo metu bandau rast pigu buda apsviest portretams. Bandysiu nusipirkti lempi deklus ir halogenines lempas 500W. Sviesos temperatura susireguliuosiu fotoparate, ziuresiu kas gausis...


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas UTOPIA    2008 3 10 21:55      

he, AS UZ STALINE LEMPA Wink kambario salygom man uztenka ;DDDD
Wink))))


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Lina P.    2008 3 10 22:47      

Kiek žinau halogennis apšvietimas fotografijoj išvis nenaudojamas. Aš taip pat vargstu, nes namuose visur halogeninės lemputės, tai nuotraukos gaunasi nevykusios (raudonai geltonos). Todėl taip pat vis dar ieškau kuom galėčiau pasišviesti. Laughing

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Lukas Pečiulaitis    2008 3 10 22:48      

aš jeigu fotografuoju daigtus, tai man pakanka ir 3 taupančių lempų. Nes jos baltai šviečia Smile Bet žinoma kartais panaudoju ir paprastas, kaitrines Smile

Paskutinį kartą redagavo Lukas Pečiulaitis, 2008 3 10 23:04 . Redaguota 1 kartą


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas UTOPIA    2008 3 10 22:56      

man baltos kazkaip nelabai.... ;DDDD

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Lina P.    2008 3 10 23:20      

Man atrodo, žiūrint kokį rezultatą nori gauti. Jei labai aiškią, ryškią foto, tai man su dienine lempa geriau gaunasi. O jei kažko įdomesnio tai gali eksperimentuoti su visokiu apšvietimu. Nežinau man kol kas geriausios foto išeina saulėtą dieną prie naturalaus apšvietimo. Bet jei kokį portretą vakare bandau padaryti, tai tenka pavargti su apšvietimu. Laughing

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas hideo    2008 3 11 10:16      

Lukas Pečiulaitis rašo:
aš jeigu fotografuoju daigtus, tai man pakanka ir 3 taupančių lempų. Nes jos baltai šviečia Smile Bet žinoma kartais panaudoju ir paprastas, kaitrines Smile


tau atrodo, kad jos baltai šviečia, o fotografijoj viskas atroodo geltonai Smile


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Simas Mockevičius    2008 3 11 10:54      

hideo rašo:
Lukas Pečiulaitis rašo:
aš jeigu fotografuoju daigtus, tai man pakanka ir 3 taupančių lempų. Nes jos baltai šviečia Smile Bet žinoma kartais panaudoju ir paprastas, kaitrines Smile


tau atrodo, kad jos baltai šviečia, o fotografijoj viskas atroodo geltonai Smile


ir dar tos taupanciosios lemputes mirga, akimi sunku pastebeti, bet padarykit kelis kadrus is eiles - vieni bus tamsesni, kiti sviesesni... iskart noriu pasakyti profesionalams, kad tai ne del autobracketing funkcijos, o butent spaudziant uzrakta kelis kart is eiles Wink


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Lukas Pečiulaitis    2008 3 11 11:15      

hideo rašo:
Lukas Pečiulaitis rašo:
aš jeigu fotografuoju daigtus, tai man pakanka ir 3 taupančių lempų. Nes jos baltai šviečia Smile Bet žinoma kartais panaudoju ir paprastas, kaitrines Smile


tau atrodo, kad jos baltai šviečia, o fotografijoj viskas atroodo geltonai Smile


kažkaip tai nepastebėjau... man atrodo , kad baltai apšviečia.... juk kur mano profilyje yra obuolys su ausinėm, ir kaladė su šakute tai ir apšviesta su tom taupančiom lemputėm. Kažkaip nepastebėjau kad gelsvai ar geltonai būtų Smile


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Gintarė    2008 3 11 14:42      

Juk spalva priklauso nuo šviesos šaltinio spalvinės temperatūros ir kaip subalansuosi WB fotoaparate. jei lempute bus kaitrine - "geltona" (apie 2800 Kelvinu), o fotoaparate subalansuosi tarkim 2500 K, tai nuotraukoje šviesa gausis mėlyna. Norint kad nuotraukoje bet kuri naudojama šviesa būtų balta - nesvarbu kokio tipo bus lempos (kaitrinės, liuminescensinės, halogeninės, etc.) - reikia tinkamai nustatyti fotoaparato spalvinį balansą.

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Ignas Butėnas    2008 3 11 15:10      

Maciau zmones minejo jog pirks 500W halogenus... as ir buvau uzsimanes tokiu, bet perkalbejo protingi zmones Smile Nuo 500W sklinda daugybe silumos, tiksliau karscio. Taip kad tokiu galingu tikrai nereik! AS vis dar galvoju apie halogenus, bet tik 150W, vis maziau kaistu Smile

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Lina    2008 3 11 19:01      

o jei jungiant lauko lempas 150W halogenus tai nereik ten kokio specialaus pajungimo? kai tiek daug suprantu apie tokia technika tai bijau rozetkes isprogdint Very Happy Embarassed

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Gintarė    2008 3 11 19:12      

juk prie kiekvieno elektinio prietaiso visada būna parašyta kokiai srovei jie tinkami naudoti.

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas cruxman    2008 3 11 21:41      

Fotografuoju su trim "senukiniais" halogenais kartais:

http://www2.senukai.lt/LTU/catalogue.aspx?op=3&id=000050617723

Na, rezultatas gal ir ne koks, bet tai nusistatai WB ant lempinio (Canon kameros duoda dvejopą) arba kelvinus galima pasireguliuoti ir viskas ore. Galima drobę pakabinti priešais, kad šviesą pasklaidytų.

Galingų šviestuvų (maniškiai 500W) privalumas tas, kad galima statyti toliau nuo fotografuojamo objekto arba subjekto, galima dengti visokiais plastikais arba sviestinio popieriaus lakštais, kad neužsidegtų.

Tiesa, naminės rozetės paprastai iki 1.5 kW tempia, taip kad didesnių problemų neturėtų kilti ir fotografuojant namuose.

O toliau tai viskas nuo įdirbio:)


» Atsakyti   » Cituoti    
    Puslapiai: 1   2  

Reikia prisijungti norint parašyti atsakymą


Pradėti naują temą