Naujausios forumų temos  Forumų sąrašas     Ieškoti               Vartotojo nustatymai   Tikrinti asmeninius pranešimus   Prisijungti 

Visi forumai -> Fotografija
 

Nustatymų fiksavimas fotoaparate

      Puslapiai: 1   2   3  

Pranešimas Hermis Preikštas    2010 1 01 3:57      

Sveiki, kolegos, su Naujais Smile
Neseniai buvau užkūręs tokią diskusiją "kuo geresnis aukštesnio lygio dslr aparatas nuo žemesnio lygio", bet taip ir neradau argumentų įsigyti kažką vertesnio (pats vartoju nikon d40x).
Praėjus švenčių gūsiui galų gale supratau ko reikia MAN.
Labai nesigilinau į instrukcijas, bet pakankamai ištyriau specifikacijas aukštesnių pakopų Nikon'us. Neradau pasakojimo apie pavykusių nustatymų fiksaciją.
Gal kažką praleidau, patarkit, profesionalai.
Jau kelintą mėnesį blaškausi, norėdamas pasidovanoti kažką krūtesnio, bet niekaip nerandu nė vienam modely tikrai vežančio privalumo. Dabar supratau reikalingą dalyką : pavykusių "opcijų" užfiksavimą ir naudojimą, kitaip - programavimą.
Muzikantai juk turi tokius dalykus Smile


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Ramūnas Blavaščiūnas    2010 1 01 5:07      

fotografija - piesimas sviesa. kaip tu ta parametra uzfiksuosi?

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas MP    2010 1 01 11:39      

viskas (visi nustatymai), ko reikia fotoaparatui:

http://www.kenrockwell.com/tech/simplicity.htm


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Hermis Preikštas    2010 1 01 13:19      

Nesupratot. Visi pašaliniai priedai nėra komfortas fotografuojant. Kadaise naudojom eksponometrus, kol neatsirado Zenit - E su įmontuotu daikčiuku.

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Hermis Preikštas    2010 1 01 13:31      

Ramūnai, negi pats nesupratai, ką norėjau pasakyt. Būtent - piešimas šviesa : kai paimi aliejinius, tai reikia ir teptukų kitokių ir grunto, kai paimi akvarelę, viskas vėl kitaip...
Aš kalbu apie greitą nustatymą savo dažnai naudojamų ir pavykusių siužetų fotografavimui, pakoreguot kiekvienu atveju juk galima.

Pvz. Tik ką fotkinau žmones su išorine blykste maždaug penkių metrų atstumu, esant tokiam ir tokiam apšvietimui , dabar staiga reikia persiorentuoti ant labai tamsaus peizažo ir t.t.

Juk būtų nuostabu, kad galima būt pačiam susiprogramuot pagrindines veiksenas.
Sakiau gi, kad pvz. gitaristas turi galimybę kiekvienam atliekamam gabalui persijungti (vienu pedalo spustelėjimu) į iš anksto nustatytą tembrą - garsumą..


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas MP    2010 1 01 13:54      

Supratau, bet manau, kad vis tik Ken Rockwell yra teisus -viskas tobulejo iki ribos, kai atsirado "custom functions" ir visi "modes"... kas is esmes ir yra jusu norimas "nustatymu uzfiksavimas". Prasom - portrait mode, night scene, sports, kids, white kids, black kids, white kids in motion ir t.t. esme, kad nustatymai kiekvienai gyvenimo situacijai yra vis kitokie ir kadangi teoriskai gali buti milijardai situaciju, reikia milijardu "modes". Ka fotoaparatas turetu konkreciai isiminti, kokius nustatymus?

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Hermis Preikštas    2010 1 01 14:12      

Paskaitykit, ką atrašiau Ramūnui, gal aiškiau bus.

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas MP    2010 1 01 14:20      

Hermis Preikštas rašo:
Paskaitykit, ką atrašiau Ramūnui, gal aiškiau bus.


man viskas aisku, bet mano atsakymas ir toliau galioja. kad ir tamstos pavyzdys - zmones su blykste is 5m, sekantis kadras - tamsus peizazas. o jeigu nelabai tamsus, o jeigu ir vel zmones tik is 10m, o jeigu zmones is 5m bet be blykstes, o jeigu... dar milijaras situaciju. atlikejas taigi zino is anksto kokius 10 kuriniu jis gros ta vakara...


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Arvydas Venclovas    2010 1 01 14:43      

...na...aš supratau,kad šiuo atveju fotografas irgi žino,kokius 10 siužetų jam reiks fotografuoti...tokiu būdu gal ir beblogai būt 10 programuojamų mygtukų ant dugnelio...
...ech...sunku tiems fotografams...

...o beje...buvo čia vakaruška mūs kontoroj...tai ir muzikontas...anas kaip tik maigė tokius mygtukus... žinot...man muzikontai be mygtukų labjau patiko...improvizuoti... Wink


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Hermis Preikštas    2010 1 01 14:49      

tai vat man tų dešimt SAVO nustatymų ir reikia, pakoreguot pagal situaciją teks tik keliomis padalomis, bet kad tai būtų fotoaparate, vienu ar keliais spustelėjimais randama.
Ačiū, kolega, už malonų bendravimą Smile, bet jau matau, kad toki funkcija aparatuose dar neįdiegta.


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas MP    2010 1 01 15:03      

Hermis Preikštas rašo:
tai vat man tų dešimt SAVO nustatymų ir reikia, pakoreguot pagal situaciją teks tik keliomis padalomis, bet kad tai būtų fotoaparate, vienu ar keliais spustelėjimais randama.
Ačiū, kolega, už malonų bendravimą Smile, bet jau matau, kad toki funkcija aparatuose dar neįdiegta.


Smile ok, paimu paprasta muiline panasonic lumix lx3. ten yra tokie mygtukai C1, C2... tai yra custom settings, kuriusoe galima issaugoti po 3 parametru rinkinius (set 1, set 2, set3), taigi viso 6. gal to pakaktu? Smile


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Hermis Preikštas    2010 1 01 15:05      

Arvydai, improvizuoti vakaruškoje yra gerai, o groti koncerte gražius kūrinius yra kas kita Smile

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas cruxman    2010 1 01 15:14      

EOS 40D tokią funkciją irgi turi. Pats turiu nusistatęs portretinę ir peizažinę veiksenas, ir dažnai jomis naudojuos. Trijų set up rinkinukų, manau, per akis.

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Hermis Preikštas    2010 1 01 15:22      

MP rašo:
Hermis Preikštas rašo:
tai vat man tų dešimt SAVO nustatymų ir reikia, pakoreguot pagal situaciją teks tik keliomis padalomis, bet kad tai būtų fotoaparate, vienu ar keliais spustelėjimais randama.
Ačiū, kolega, už malonų bendravimą Smile, bet jau matau, kad toki funkcija aparatuose dar neįdiegta.


Smile ok, paimu paprasta muiline panasonic lumix lx3. ten yra tokie mygtukai C1, C2... tai yra custom settings, kuriusoe galima issaugoti po 3 parametru rinkinius (set 1, set 2, set3), taigi viso 6. gal to pakaktu? Smile


Smile nea, turiu muilinių, mane domina tik veidrodis ir tik Nikon


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Hermis Preikštas    2010 1 01 15:23      

cruxman rašo:
EOS 40D tokią funkciją irgi turi. Pats turiu nusistatęs portretinę ir peizažinę veiksenas, ir dažnai jomis naudojuos. Trijų set up rinkinukų, manau, per akis.


Bet ar ten pats jas susiprogramuoji ?


» Atsakyti   » Cituoti    
    Puslapiai: 1   2   3  

Reikia prisijungti norint parašyti atsakymą


Pradėti naują temą