Bryan Peterson. Susipažinkite: ekspozicija


Ši populiari, praktiška ir daugelio fotografų rekomenduojama knyga skirta tiems, kurie jau pramoko fotografuoti, tačiau nori toliau tobulėti ir ugdyti savo kūrybiškumą. Jei manote, kad ekspozicija – plati ir paini sąvoka, perskaitę šią knygą, tikrai pakeisite nuomonę ir tarsite sau – kaip įdomu ir paprasta kūrybiškai fotografuoti! Leidinio autorius Bryanas Petersonas išaiškins jums diafragmos ir išlaikymo santykį, patars, kaip parinkti tinkamiausią ekspoziciją, atrodytų, pačiomis nepalankiausiomis sąlygomis – esant foniniam arba menkam apšvietimui, apniukusią dieną arba objektui judant. Ši informacija pravers naudojant ir juostinius, ir skaitmeninius fotoaparatus. Be to, perpratę ekspozicijos esmę, nebesijaudinsite dėl techninių dalykų, nes jau turėsite patikimą pagrindą, kuris leis jums sukurti tokius vaizdus, apie kokius svajojate. Knyga iliustruota puikiomis paties autoriaus nuotraukomis.

Knyga „Susipažinkite: ekspozicija“ bus parankinė tiems, kurie nori ne tik „pleškinti“ spaudydami šiuolaikinių ištobulintų fotoaparatų mygtukus ir vėliau stengtis nuotraukas pagražinti kompiuteriu, bet ir siekia fotografavimui suteikti daugiau prasmės, įgyti fotografijos pagrindų ir išplėsti savo kūrybines galimybes.

Bryanas Petersoasn nekalba apie tai, kokį mygtuką kada spausti, bet suprantamai ir paprastai išaiškina „ekspozicijos“ sąvoką, patarimus iliustruodamas savo vaizdiniais pavyzdžiais. Ekspozicija – tai tokių parametrų kaip diafragma, išlaikymas, jautrumas (ISO vertė) derinys. Norint fotografijoje žengti į priekį, būtina perprasti ekspozicijos paslaptis. Šioje knygoje nėra tuščios teorijos ir nereikalingų techninių detalių, joje aprašoma tik tai, ką kiekvienas norintysis galės praktiškai panaudoti.

Kas yra „kūrybiškai teisinga ekspozicija“? Tai – kertinis šios knygos klausimas. Jei nepasikliaujate atsitiktinumu bei tikėjimu, kad tarp šimtų kadrų, kuriuos padarote, netikėtai atsiras „kaip tik tas kadras“ – ši knyga jums. Šiuolaikiniai fotoaparatai, kurie daugelį dalykų atlieka automatiškai ir gana tiksliai, jums pasiūlys bent 6 teisingas ekspozicijas (išlaikymo ir diafragmos kombinacijas). Tačiau tik viena iš jų bus „kūrybiškai teisinga“ ir leis jums fotografijoje atskleisti vaizdo dinamiką, spalvingumą, atskirti objektą nuo fono ir pan.

Nors nuo knygos „Susipažinkite: ekspozicija“ išleidimo praėjo jau keleri metai, ji iki šiol – viena labiausiai rekomenduojamų, vertinamų ir perkamų knygų apie fotografiją pasaulyje. Ją „Skaitmeninėje fotografijoje“ rekomenduoja ir Scottas Kelby. Knyga parašyta tada, kai skaitmeninė fotografija dar nebuvo taip stipriai įsivyravusi kaip dabar, tačiau, pasak autoriaus, fotografijoje viskas labai greitai keičiasi, tačiau esminiai dalykai nekinta.

Bryanas Petersonas – profesionalus fotografas, tarptautiniu mastu pripažintas fotografijos dėstytojas, daugelio fotografijos bestselerių autorius, internetinės fotografijos mokyklos The Perfect Picture School of Photography (www.ppsop.com) įkūrėjas. Gyvena JAV ir Prancūzijoje.

Bryan Peterson
Susipažinkite: ekspozicija

praktinė fotografijos knyga / 2009 / 978-9955-640-85-1 / 168 psl.
minkštais viršeliais/ Iš anglų kalbos vertė Vaida Keleras/ Dizainas: Daumantas Každailis, Ieva Každailienė


1. Herkus    (2009 06 29 10:10)  
Tik kaip visada vertimas neblizga...
 
2. anuka    (2009 06 30 22:02)  
1/ jau ne iš pirmo žmogaus girdžiu. nejau taip blogai?
 
3. cruxman    (2009 07 02 16:12)  
Nieko gero. Pavarčiau knygyne - interneto iškarpų kratinys. Ir įrišta baisiai. O kainuoja net 42 Lt su biškiu.
 
4. cruxman    (2009 07 02 16:13)  
Iki bestselerio tai ten... nu... kaip man iki mėnulio su zaporožiečiu.
 
5. Žilvinas Treinys    (2009 07 09 21:22)  
perskaičiau visą knygą ir pasigailėjau išleidęs tiek pinigų. Toks jausmas,kad knyga skirta pradedantiems fotografuoti su juostiniais fotikais. Po scott kelby knygų šita visai nieko verta..
 
6. m a rija    (2009 07 10 23:52)  
man labai patinka knyga, isigyjau ir skaitau;]]