Naujausios forumų temos  Forumų sąrašas     Ieškoti               Vartotojo nustatymai   Tikrinti asmeninius pranešimus   Prisijungti 

Visi forumai -> Fotografija
 

fotografijų grąžinimas

      Puslapiai: 1   2   3  

Pranešimas Pašvaistė    2007 10 30 18:32      

Noriu pasiteirauti, gal aš iš kito pasaulio, kad niekaip nesuvokiu kaip galima fotografiją koreguoti "fotoshop" ar kitomis programomis, kad jos taptų gražesnės, kitokių tonų, ar net kai kurios vietos išplaukusios???

Juk tai nebefotografijos menas...tai visiškai kita sfera. Nes mano manymu, geras fotografas, ir gera nuotrauka, ta, kuri yra natūrali, be jokio papildomų programų prisilietimo ....

Lauksiu nuomonių..

p.s.tiesiog jau nuo vaikystės mane mokė, kad tik nuuo fotoaparato, įgūdžių, bei tinkamo žvilgsnio priklauso geros nuotraukos...


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Vidas Černiauskas    2007 10 30 18:49      

na tai nekoreguok:) dek taip kaip matai ir kaip padarai.tas yra ir bus sveikintina.Tik sumazink iki reikiamo dydzio,manau tai uzskaitysim:)

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas cruxman    2007 10 30 19:01      

Jo! Anksčiau nuotraukos irgi be ryškalų ir specifinių juostelių parametrų - va taip - gaudavosi! Nu, iš oro, vienu žodžiu...

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Craban    2007 10 30 19:46      

Turėčiau stipriai paprieštarauti dėl fotošopo. Taip, didžioji fotografijos dalis priklauso nuo paties fotografo. BET, yra ir kita reikalo pusė - sakyk pasvaiste, ar nuotraukos kadravimas jau visai kita sfera? O šviečiant į fotopopierių su didintuvu ir pridengiant per šviesias vietas ranka - jau kita sfera? O mėnulio įdėjimas iš kito, trumpos ekspozocijos, kadro? O fokuso išvedimas eksponuojant kai kurias fotografijos vietas tam kad jos būtų išplaukusios? O filtrų taikymas skaitmeniškai, kad nereiketų daryti penkių skirtingų ekspozicijų, kai juostelė ir taip trumpa?.. ir taip toliau...

Mano akim - fotošopas leidžia greičiau ir tiklsliau atlikti tą patį darbą, kurį anksčiau dirbdavom valandom sėdėdami lauke prie štatyvo, ar po kelias naktis vonioj su chemikalais užsidarę... Nematau čia jokios "kitos sferos". Visa tai - fotografijos, kaip Meno, dalis.

P.S.
Be abejo, jaunuomenė šiek tiek piknaudžiauja... uždeda kokį beskonį filtrą... nes jiem tai efektyviau atrodo... va čia jau kita sfera Smile


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Pašvaistė    2007 10 30 20:34      

Dėkoju, kad atsakėte, bet visgi..ryškalai,fotopopierius, kadravimas..ir dar begalės kitų dalykų, kaip ir Craban išvardino yra neatsiejama fotografijos dalis, bet korekcija ir jos padarymas nerealia, ko tikrai fotoapartas neleidžia išgauti nejau irgi galima priskirti fotografijai???

Juk tapant naudoju teptuką, dažus ir kitą...gaunasi tapybos darbas, jei naudoju tik pieštuką anglį, ar pasteles...jau piešimo darbas... tai jeigu naudoju kompiuterines programas, kad kažką pakeisčiau,( nekalbant apie skaitmenos pavertimą, ar parametrų sumažinimą) jau yra nebe fotografija..
Nes tarkim, jei piešimo darbe priklijuoju kažkokias detales, kad ir nuotraukas, ar kažką kitą, tai nebe tapybos ar piešimo darbas- o jau koliažas...
Tiesiog prašau, kad visuomenė suvoktų kada ji fotografuoja ir pateikia tikras fotografijas, ir kada užsiminėja kita veikla - korekcijomis, menikomis, ar šiaip restauracinėmis...

Ar vistiek Jums aš neteisi???
Juk jei užauginu baltą gėlę, ir ją pamerkiu į mėliną rašalą, gėlė po kurio laiko, po mano įsikišimo taps mėlina- gražu, bet tai nenatūralu, nes tai neužauginta mėlina gėlė....


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Robis    2007 10 30 20:43      

jums ryt gal koks koliokviumas is filosofijos??? Rolling Eyes
beje, kiek jums metu ?


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Dangus    2007 10 30 20:54      

visiskai nesutinku su teiginiu kad paredaguotos fotografijos jau nebefotografijos. net kai skenuoji juostele su skeneriu gali redaguoti ne ka prasciau negu su photoshop. jau vien ikelimas i skaitmenini formata yra redagavimas. jau vien ryskinimo procesas yra redagavimas. nupiesus su teptuku kurini juk nereikia tau jo ryskinti jis baigtas. o nufotografavus tu turi ji redaguoti. reiskias foto redagavimas neisvengiamybe. yra kitas klausimas kiek yra sveika redaguoti foto. ypac siais laikais. juk technika tobuleja. nevazinejame 60 metu automobiliais nesinaudojame taksofonais kasdien. tad netikslingas klausimas panele pas jus. tik sukelia daug tusciu kalbu. kas liecia pati fotografavima zaidimas su sviesa objektu bei fotoaparato parametrais islieka. tad jei manai kad fotoaparatas + fotoshopas atlieka visa darba uz fotografa tai irgi neteisi. tai yra darbas talentas ir menas sugalvoti bei igyvendinti idejas. atrodo baigiau... sekmes

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Pašvaistė    2007 10 30 21:21      

Taip nesakiau, kad su fotošopu pakoreguota nuotrauka netampa fotografijos dalis, bet ji tiesiog yra atskira fotografijos pusės sritis..

Ir tikrai neabejoju, tikrai žinau, kad fotošopas reikalauja daug darbo, pastangų ir meno pastangų, todėl lenkiuosi galvą prieš tobulai atliktą darbą, ar korekciją..

Nenoriu tuščių kalbų, tiesiog noriu suprasti, kodėl visos fotografijos yra rušiuojamos taip: mokaro, miestas, portetai... pagal temas..
Lyg tarytum ar tos nuotraukos kurios koreguotos ir tos kurios nekoreguotos yra vienodos.. bet jos skiriasi.. visi puikiai suprantame.

Nenoriu nieko ižeisti, taip esu "žalias viščiukas", ir man dar daug mokytis būtent šioje sferoje, bet vistiek niekaip negaliu suprasti, todėl ir labai prašau man kuo didesnių ir konkretesnių paaiškinimų, kodėl nuotrauka padirbėta su fotošopu vadinama taip pat kaip puikiai pagautas kadras su net elementariu neskaitmeniniu fotoparatu...???


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Daiva Šarėjienė    2007 10 30 22:06      

Kas del PS (photoshop) korekciju manau galima butu atskirai pamineti reportazine ir dokumentine fotografija, kur visokios manipuliacijos neleistinos. Taciau LEISTINI: levels, curves, brightness, contrast tvarkymas. tai yra neisvengiami dalykai. Juk minilabai daro korekcija, kartais jos tiesiog neisvengiamos.
as asmeniskai nematau prblemos del PS, man patinka tvarkyti, koreguoti, retusuoti nuotraukas. Tai suteikia daugiau laisves fotografui igyvendint savo ideja. Manau, kad fotografija neturi 100 metu butu tam paciam primityviam lygmenyje. Ji keiciasi ir keisis. Ir ne vien tik jos apdirbimas, bet ir vieta visuomeneje, mene.


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Monika Daukšaitė    2007 10 30 22:18      

pasvaiste rašo:
kodėl nuotrauka padirbėta su fotošopu vadinama taip pat kaip puikiai pagautas kadras su net elementariu neskaitmeniniu fotoparatu...???


ce yra sritis manipuliacijos, ten dedamos su PS ar kaip kitaip koreguotos manipuliuotos nuotraukos. o kontrastus ryskina daznai ir foto labaratorijose:) tai ce yra iprasta fotografijos perkelimo is juosteles dalis. Fotografija neatsiejama nuo ivairiu technologiju laikant began jos tobulejam, todel ir fotografija igauna kitokiu savybiu. todel ji visad gyva, bei idomi, ji keiciasi.


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Craban    2007 10 30 22:40      

pasvaiste rašo:
Dėkoju, kad atsakėte, bet visgi..ryškalai,fotopopierius, kadravimas..ir dar begalės kitų dalykų, kaip ir Craban išvardino yra neatsiejama fotografijos dalis, bet korekcija ir jos padarymas nerealia, ko tikrai fotoapartas neleidžia išgauti nejau irgi galima priskirti fotografijai???

Tiesiog prašau, kad visuomenė suvoktų kada ji fotografuoja ir pateikia tikras fotografijas, ir kada užsiminėja kita veikla - korekcijomis, menikomis, ar šiaip restauracinėmis...

Ar vistiek Jums aš neteisi???
Juk jei užauginu baltą gėlę, ir ją pamerkiu į mėliną rašalą, gėlė po kurio laiko, po mano įsikišimo taps mėlina- gražu, bet tai nenatūralu, nes tai neužauginta mėlina gėlė....


1. Fotografija susideda ne is mygtuko paspaudimo/ eksponavimo i medziaga (kas tai bebutu skaitmenukas, pinholas, juostinis aparatas, polaroidas) fotografija- tai galutinis rezultatas. kaip tu pateiki akies matoma vaizda. NĖRA tokio dalyko kaip nemanipuliuota fotografija, nes bet kokiu atveju vaizdas perteikiamas netikras (pvz. 10mm arba 300mm) jis pašviesėja patamsėja ar kitaip išsikraipo kol galų gale atsiduria ant popieriaus... taigi puristams cia vietos nėra fiziškai.

2. Subrendusi visuomenė suvokia, ir didžia dalimi nemato skirtumo Smile

3. Maišai sąvokas - baltą gėlę paversi mėlyna = manipuliavimas. Raudoną gėlę paversti raudonesne nesiskaito. Tavo akis skiria spalvas kitaip negu mano. Tavo fotoaparatas pagauna kitaip negu mano... kuris vaizdas tikras?

Iškirti gėlės raudonį iš aplinkos neperspaudžiant - tai ir yra fotografijos Menas. Ne manipuliacija.


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Pašvaistė    2007 10 30 23:00      

ačiū monikusia ir auksine_roze...išties pagaliau gavau atsakymus konkretesnius ir aiškesnius..
žinau, kad tobulėjam ir laikas nestovi vietoje, todėl technologijos ir programos vis dažniau mus įtakoja...

na gal esu pernelyg teisingumo šalininkė, tad man kas padirbta (na dabar jau negaliu to žodžio vartoti. nes žinau kad taip nėra) yra svetimybė...
stengiuosi arba tikrai be jokių taisymų ir ryškinimo parodyti arba visai norodyti... gal perdaug kritikos sau, gal pernelyg didelis vertinimas praeities metodams ir nuotraukoms, bet žinoma tas neišvengimas, ir priversta sukandus dantis pripažinti, kad pakoreguota nuotrauka yra normali nuotrauka...

ačiū...
o visiems linkiu tiesiog gerų kadrų ir puikaus įkvėpimo...


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Pašvaistė    2007 10 30 23:13      

p.s. Craban...tau dar didesnis AČIŪ..pirmiausia už kantrybę... šiai neprisirpusiai šioje sferoje butybei atsakant konkrečiai (papukčiui, ką labai dievinu) į fotografijos sferos ir gražinimo aspektus...
išties džiaugiuosi, kad bent savo atsakymaisi man padėjote labaiu nuolankiau žvelgti į pakoreguotas nuotraukas...
kad aš jas atskiriu... na tikrai.. bet nebesvarbu.. nes kiek supratau, didžioji dauguma be to čia neišsiverčia...

gražių minčių...ir realizacijų..Smile


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Nendre    2007 10 31 9:55      

pasvaiste rašo:
gal pernelyg didelis vertinimas praeities metodams ir nuotraukoms,

Pasidomėk daugiau praeitimi ir jos metodais. Pvz Piktorealizmu. Pasiskaityk ką jie išdarinėjo su fotografija. Niekas šiuo metu net nedrįsta teigti, kad Edvard'as Veston'as, Alfred'as Stiglitz'as ir kt. darė ne fotografijas.


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Pelkių šunys    2007 10 31 13:19      

man tai irgi nepatinka fotošopas.
beabejo, labai įspūdingų dalykų galima su juo pridirbti, bet tai bus paveikslėlis, ne nuotrauka. aišku, visuomenei priimta tai vadinti nuostabia fotografija, bet man vistiek tai tebus kompiuterinis paveikslėlis, turintis nuotraukos pagrindą.
ir nepripažystu aš to skubėjimo mene. taip, aišku, su fotožopu galima padaryti beveik tą patį dalyką daug greičiau, nei ten tas "valandom kiurkstojimas prie štatyvo". užtat kokią vertę nuotraukai jis suteikia!

komercinei veiklai aišku, daryt galima beleką, svarbu rezultatas, svarbu kad kitiems įtiktų. bet jei aplamai, tai man visa - fotografavimo procesas iki pat rezultato tiek pat svarbus kaip pats rezultatas, ir teikia malonumą.


» Atsakyti   » Cituoti    
    Puslapiai: 1   2   3  

Reikia prisijungti norint parašyti atsakymą


Pradėti naują temą