Naujausios forumų temos  Forumų sąrašas     Ieškoti               Vartotojo nustatymai   Tikrinti asmeninius pranešimus   Prisijungti 

Visi forumai -> Fotografija
 

šiaip apie kūdrą

      Puslapiai: 1   2  

Pranešimas M    2006 10 04 20:02      

va, iškart sakau - kalbai nepasiruošęs esu,
tad kalbėsiu nerišliai, bet nuo širdies

toks įspūdis, kad mes, kūdriečiai, labai jau užsidarę savo rėmuose, nenorim įsileist naujų įdėjų ir mūsų fotografijos tik nepriekaištingai sukomponuotos, apšviestos, iškadruotos... va... o štai emocija ar efektas, kurį duoda fotografija nustumiami į antrą planą.

keista ir apmaudu, kad taip yra.

žinoma, nereikia scenės, kur vien už pabraižymą jau pelnai šiokią tokią simpatiją, bet gal nebūkim technokratai?

va
ir netaikau čia sau
nesupraskit, kad esu nusivylęs savo darbelių vertinimu - ne, viskas normos ribose
pilna puikių darbų, kurie turi labai mažas "rekomendacijas"
tačiau taip nesinori, kad tai būtų lietuviškas photosigas... kur aukščiausius balus gauna... techniškai idealūs banalūs kadrai.

taip, nesu meno kritikas ar autoritetas, tai tik mano nuomonė.


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Arvydas Venclovas    2006 10 05 18:27      

...tai rodyk tą emociją!...ir efektą!...patikėk...tikrai gausi mano subjektyvų invertinimą... Wink

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas M    2006 10 05 19:16      

Nu bral... pirštai nebadysiu, kurie kadrai nepakankamai įvertinti...
ar tavo nuomone viskas OK?


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Arvydas Venclovas    2006 10 05 19:21      

...viskas bus OK ,kai paguldys ant lentos...ir runkas suners abrozdėlį inkišy...a daba gyvenam...kiek žmagų tiek ir nuomanių... Wink

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Robis    2006 10 09 18:29      

Pritariu Grigui. Matai, lengviau laikytis taisyklių ir nematyti esmės. Ne visiem duota pastebeti esmę.... O ir esmė kinta. Vienoki ji kai tau 20, ir kitokia kai tau 40. ... Smile

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas SW    2006 10 09 18:33      

Robis rašo:
Ne visiem duota pastebeti esmę.... O ir esmė kinta. Vienoki ji kai tau 20, ir kitokia kai tau 40. ... Smile

O vat tai kokia ta esme ?...


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas SW    2006 10 09 19:51      

Grigas rašo:

toks įspūdis, kad mes, kūdriečiai, labai jau užsidarę savo rėmuose, nenorim įsileist naujų įdėjų ir mūsų fotografijos tik nepriekaištingai sukomponuotos, apšviestos, iškadruotos... va... o štai emocija ar efektas, kurį duoda fotografija nustumiami į antrą planą.


Na gal ir as savo nuomone issakysiu.
Yra gerai kai vertinamos geros nuotraukos. Kurios yra ir kokybiskos, su kompozicija ir turincios savyje emocijos, gylio, uzkabinancios is vidaus. Tokios, kurios iskarto stipriai paveikia ir kurias po truputi gali toliau nagrinetis vis atrasdamas naujas detales, kurios susidelioja i visuma. Ir jos visada bus vertinamos.

Apie ka tu sneki, man atrodo yra tiesiog issisokimai... Daugiau paklykavimai vidury lauko. Sia sekunde tai idomu, po akimirkos tai bus pamirsta...


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas M    2006 10 09 19:55      

kadangi taip jau susiklostė, kad parašiau į blevyzgų forumą...

tai ou fak, nejau į www.fotomuziejus.lt papuoliau? maniau, kad tai nuolat kintanti paroda, o ne muziejus...

pamąstyk, Stiksai. tai ne puolimas:)


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas SW    2006 10 09 19:57      

Grigas rašo:

tai ou fak, nejau į www.fotomuziejus.lt papuoliau? maniau, kad tai nuolat kintanti paroda, o ne muziejus...

nesupratau tavo minties


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas M    2006 10 10 9:40      

Stiksas rašo:

Apie ka tu sneki, man atrodo yra tiesiog issisokimai... Daugiau paklykavimai vidury lauko. Sia sekunde tai idomu, po akimirkos tai bus pamirsta...


Na tai... o ko MUMS reikia? Išrinkt visų laikų topus? Panašiai kaip m-1 plius top 1000 kad buvo?

O gal įdomiau nuolatos turėt aktualias, naujas, nematytas fotkes, o ne snobiškai užsiciklint, kad geriausi darbai yra šie ir taškas...
na, žiūrėk, pavyzdys tau photosigas... kai pasidarai, kad geriausiai įvertintas foto rodytų viršuje... tai N+K metų tos foto nesikeičia ten, na gal kokia viena kita įsiterpia...
ar įdomu? vieną kartą pažiūrėjau, antrą... trečią kart nieko naujo enradęs absoliučiai pamiršau tą rubriką ir prisiminiau tik šios diskusijos paskatintas.
tai ir čia gresia MUZIEJAUS kaip aš vadinu statusas....

ar tu nori kad geriausiuju ekspozicija taptu statiska?
o gal cia visitk renkasi jauni zmones su savo naujom idejom, kuriems dar anksti i muzieju papult? Smile

na tik pamastymams, tikrai dziaugiuosi, kad diskusija butent blevyzgose uzvedziau - tai ner pagrindo isizeist tau Smile


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas SW    2006 10 10 10:48      

Grigas rašo:
Stiksas rašo:

Apie ka tu sneki, man atrodo yra tiesiog issisokimai... Daugiau paklykavimai vidury lauko. Sia sekunde tai idomu, po akimirkos tai bus pamirsta...


Na tai... o ko MUMS reikia? Išrinkt visų laikų topus? Panašiai kaip m-1 plius top 1000 kad buvo?

pala pala Smile Nesusisnekam Very Happy ten buvo diskusijos apie nuotraukų vertinimą ir vertinimo kriterijus. Tai ka as vadinau issisokimais tai pvz. nuotrauku braizymas tik del braizymo arba apsiukslinimas. Kai kurios lomo fotkes, kai fotkinamas visiskai bet kas ir bet kaip. Ir paskui aiskinama, kad cia lomo, o tai iskarto tempa sedevru(vos ne lomo turi mygtuka - "menas"). Bet cia ne pries lomo, o tiesiog atskirus darbus. (ir apskritai... cia viska ka rasau apie "mena", tai subjektyvi asmenine nuomone, nieko neitakojanti).

O tikslų rinkti visų laikų top'us niekada nebuvo ir nebus. Savaitės geriausios, denos geriausios ar kito neilgo laikotarpio geriausios tai taip.

Citata:

O gal įdomiau nuolatos turėt aktualias, naujas, nematytas fotkes, o ne snobiškai užsiciklint, kad geriausi darbai yra šie ir taškas...
na, žiūrėk, pavyzdys tau photosigas... kai pasidarai, kad geriausiai įvertintas foto rodytų viršuje... tai N+K metų tos foto nesikeičia ten, na gal kokia viena kita įsiterpia...

bet tai taip ir nera Smile

Citata:

na tik pamastymams, tikrai dziaugiuosi, kad diskusija butent blevyzgose uzvedziau - tai ner pagrindo isizeist tau Smile

tai kad cia ner del ko isizeist


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas M    2006 10 10 11:01      

tada kiek kitaip dar pasakysiu Smile
taip, tikrai nelogiska PRIDĖTI balų VIEN DĖL SUBRAIŽYMŲ, bet lygiai taip pat nelogiška ATIMTI balų VIEN DĖL perkalimo ar pan. Ypač, jei kalbam apie akivaizdžius "trūkumus" - jei jau taip yra, vadinasi autorius sąmoningai to siekė. O net jei taip jam gavosi netyčia, tuomet IMHO reikia žiūrėti, ar tikrai tie "trūkumai" gadina estetinį vaizdą, ar jie trukdo pajusti fotografijos spinduliuojamą nuotaiką ir pan.

Tad iš mano pusės, reziumuojant visą iki šiol aptartą diskusiją, tai būtų pastebėjimas toks: NEUŽSICIKLINKIM ANT TECHNIKOS!

Va, o dėl photosigo gal ir perlenkiau...

P.s. pamąstymui ateičiai: gal verta įvesti tris vertinimo skales:
1) kūrybiškumas, originalumas
2) išpildymas (tame tarpe ir kompoza, ane?)
3) techninė atlikimo kokybė.

Kažkuriam rusisškam saite yra panaši sistema. Gal ji visai efektyvi?
Manau, tai klausimas, vertas atskiros diskusijos


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Robis    2006 10 10 12:10      

Na, nelabai noriu pritarti Grigui. Nemanau, kad muziejus TAI. Kiekvieną dieną (savaitę) viskas keičiasi. Tai užslėptas mechanizmas varžytis tarpusavy, o tai nėra jau blogai. Rodo dienos geriausias, rodo savaitės geriausias. Gal tik "visų laikų" geriausias reikia anuliuoti po mėnesio ar pusmečio, kad jos ten neįgautų "blogo kvapo".

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas SW    2006 10 10 12:35      

Grigas rašo:
taip, tikrai nelogiska PRIDĖTI balų VIEN DĖL SUBRAIŽYMŲ, bet lygiai taip pat nelogiška ATIMTI balų VIEN DĖL perkalimo ar pan.

Pirmiausiai tai nerekauk...
O komentaruose pastabos del matomo didesnio ar mazesnio broko, man atrodo visai neatsispindi balsuose.

Citata:

P.s. pamąstymui ateičiai: gal verta įvesti tris vertinimo skales:
1) kūrybiškumas, originalumas
2) išpildymas (tame tarpe ir kompoza, ane?)
3) techninė atlikimo kokybė.

pagalvosiu... Bet kol kas manau, kad kuo paprastesne vertinimo sistema, tuo ji geriau veikia... Paprastai darbas yra vertinimas kaip visuma ir daznai sunku isskirti atskiras dalis ir jas ivertinti.


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas M    2006 10 10 12:46      

nerėkauju. įsivaizduok, kad ten BOLD'as Smile
tiesiog taip greičiau pabrėžti esminius žodžius.

o dėl tų atskirų dalių - sakau - klausimas vertas atskiros diskusijos, bet tai ne mano kompetencija tokią diskusiją užvest.


» Atsakyti   » Cituoti    
    Puslapiai: 1   2  

Reikia prisijungti norint parašyti atsakymą


Pradėti naują temą