Naujausios forumų temos  Forumų sąrašas     Ieškoti               Vartotojo nustatymai   Tikrinti asmeninius pranešimus   Prisijungti 

Visi forumai -> Paplepėkim
 

Vertinimų sistema

      Puslapiai: 1   2   3  

Pranešimas Saugirdas Gumbis    2011 10 12 18:32      

Sveiki, nežinau ar man vienam ar ir dar kam nors užkliuvo vertinimų sistema:)Žmogaus tobulėjimui reikalinga kritika, nuomonės, kartais ir pabarimai ar bedimas pirštu į klaidas.Sutinkat?Vien grybukai/uogytės atrodo gan skurdokai.

Rašau ne todėl, kad būčiau įsižeidęs dėl kažkokių vertinimų ( visus priimu draugiškai), tiesiog naujokams fotokūdros terpė šiek tiek nepalanki, nes retai kas varginasi rašyti kritiką, duoti patarimų.Žinoma, atsiras daug peikiančių, smerkiančių ir t.t., nes šiais laikais taip madinga:))
Esmė tokia, kad vertint teigiamai ar neigiamai gali bet kas, bet tik tikras kūrėjas padės, patars, pasidalins pastebėjimais.
Taigi, gal būtų laikas keisti vertinimų sistemą?Jog žmogus žinotų už ką minusas ar pliusas, nes tiek teigiamas, tiek neigiamas įvertinimas nežinant už ką jis skirtas yra beprasmis.Smile
Pastebėjau, jog įkėlus foto čia ir į kitą saitą( manau visi žino kokį), čia foto visalaik susilaukia neigiamų įvertinimų, nors kitur vertinama neblogai, bet čia ir neessmė, skirtingi žmonės - skiriasi ir skoniai:)Dar kartą parašysiu, Aš neesu įžeidus dėl vertinimų, man malonu, jog išvis kažkas vertina, tačiau galbūt tikrai pakeiskit vertinimų sistemą į konkretesnę, palankesnę naujokams, nes naujokas negavęs patarimų iš daugiau mokančių taip ir liks amžinu naujoku Smile


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Saulius    2011 10 12 19:45      

labas Wink užkliuvo vertinimo sistema ir labai daug kam ....
http://fotokudra.lt/forumas/viewtopic.php?p=64055#64055
http://fotokudra.lt/forumas/viewtopic.php?t=11190
http://fotokudra.lt/forumas/viewtopic.php?t=998
http://fotokudra.lt/forumas/viewtopic.php?t=1207


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas VaRom    2011 10 12 20:04      

smalsu, o tame kitame saite ( manau visi žino kokiam), ar jau pakeitete vertinimo sistema?

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Saugirdas Gumbis    2011 10 12 20:34      

VaRom rašo:
smalsu, o tame kitame saite ( manau visi žino kokiam), ar jau pakeitete vertinimo sistema?


O kam keisti tai, kas padeda?Jokiu būdu nebandau sugretint dvieju saitų ir pabrėžt, kad vienas jų geresnis, tiesiog, jei ne man vienam tai užkliuvo, reiškia, jog ši sistema nėra gera:) Nebūkim užrietę nosis ir negalvokim, jog jei mūsų, tai tobula.Visada yra kur tobulėti.
Matau, jau buvo apie tai kalbėta prieš tai, kalbu dabar, atsiras kas kalbės ir po manęs.Aš neesu koks nors viskuo nepatenkintas asmuo:)Tiesiog norisi patarimų, objektyvios kritikos, o ne nepagrįsto pliuso ar minuso:)

Ne jau jums patiems smagu žiūrėti į savo foto, po kuria komentarai "+/uoga.." ir t.t. .Jei malonu, tuomet leiskit paklaust, kokia nauda iš tokio komentaro pradedančiąjam?Keiskit kažką, nebūkit sustabarėję.


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Rokas Marma    2011 10 12 22:10      

„Utči matčastj i ne firkaj“.
Jei sunkumai su rusų, padėsiu:
1. Manualas, jei dar mintinai neišmoktas;
2. Eibė literatūros interneto platybėse ir ne tik...;
3. Kantrybė, beje svarbiausias faktorius:).


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas SW    2011 10 13 7:29      

S.G. : daugumoje fotografijų labai sunku pasakyti kas yra blogai. Kai groja muzika jūs galite pasakyti kas blogai ? Vargiai, dažniausiai jums arba patinka arba ne. Arba suprantate, kad čia žmogus gatvėje tiesiog mokosi groti ir nėra šnekos apie "patinka"-"nepatinka". Jis mokosi, jeigu kas patiks kiti būtinai pasakys. O jeigu dar prastai, tai nėra labai ką šnekėti... tiesiog reikia toliau mokytis.

Apie kitus saitus. Na taip jau yra, kad čia renkasi daugiau patyrę fotografai. Kurie domisi menine fotografija. Mažiau fototechnika, daugiau būtent kūryba. Ir dėl to vertinimai skiriasi.

Galite tiesiog čia įmesti nuorodą į fotografiją, dėl kurios kyla daugiausiai klausimų. Galima bus pabandyti pakomentuoti.


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Saugirdas Gumbis    2011 10 13 7:36      

Mindaugas E. rašo:
S.G. : daugumoje fotografijų labai sunku pasakyti kas yra blogai. Kai groja muzika jūs galite pasakyti kas blogai ? Vargiai, dažniausiai jums arba patinka arba ne. Arba suprantate, kad čia žmogus gatvėje tiesiog mokosi groti ir nėra šnekos apie "patinka"-"nepatinka". Jis mokosi, jeigu kas patiks kiti būtinai pasakys. O jeigu dar prastai, tai nėra labai ką šnekėti... tiesiog reikia toliau mokytis.

Apie kitus saitus. Na taip jau yra, kad čia renkasi daugiau patyrę fotografai. Kurie domisi menine fotografija. Mažiau fototechnika, daugiau būtent kūryba. Ir dėl to vertinimai skiriasi.

Galite tiesiog čia įmesti nuorodą apie fotografiją, dėl kurios kyla daugiausiai klausimų. Galima bus pabandyti pakomentuoti.


Šią tema pradėjau gan abstrakčiai, nes tokių, neįvertintų foto, pasiknaisiojus galima daug atrast:)Nenoriu konkretint situacijos, nes visi žinom, kad dalis tiesos yra, jog vertinimai nėra tobuli:)
Mindaugai, manau, Jūs iš dalies teisus.Na su muzika irgi sudėtinga, yra virtuozų, kuriuos pasodintume grot gatvėj ir žmonės sakytų, kad jie nemoka grot.Kiekvienam savo.Man nuotrauka gera, jei prie jos užsibūnu iligiau, nei, kad permeti akimis ir tiek, o jei ji sukelia kažkokią mintį ar abejonę, vadinas joje kažkas yra:)

Žinoma tokiu atveju būtų lengviausia dėt minusą, nieko nekomentuot ir eit prie kitos foto, bet to nedariau ir nemėgstu kai kiti daro, todėl ir tema gimėSmile


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas SW    2011 10 13 7:50      

Na, visada tokios temos kyla ne dėl abstrakčių, o dėl konkrečių nuotraukų :)
Dėl grojimo, tai jeigu pats esi grojęs, tai visada atskirsi gerai grojantį nuo besimokančio. Praeivių minia neatskirs, bet čia irgi neskirta miniai. Toliau jau, aukščiausiame lygyje, gali būti klausimų. Bet pradžioje jie retai kyla.


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Saugirdas Gumbis    2011 10 13 9:21      

Mindaugas E. rašo:
Na, visada tokios temos kyla ne dėl abstrakčių, o dėl konkrečių nuotraukų Smile
Dėl grojimo, tai jeigu pats esi grojęs, tai visada atskirsi gerai grojantį nuo besimokančio. Praeivių minia neatskirs, bet čia irgi neskirta miniai. Toliau jau, aukščiausiame lygyje, gali būti klausimų. Bet pradžioje jie retai kyla.


Man kilo ne dėl konkretaus pavyzdžio, tiesiog senokai stebėjau kūdros erdvę ir pastebėjau, kad vertinimai iš šalies atrodo veikiau pagiežingi, kerštingi tokie, o ne objektyvus:)Kai žinai, kad nesužinos, jog įvertinai neigiamai tai ir vertini drąsiai:))Manau daug vartotojų su tokiom mintim užklysta.Va tas man ir nepatinka.Ir dėl profesionalų skaičiaus galima būtų pasiginčyt, nes manau daug yra pradedančių, kurie dar negali įvertinti objektyviai, aš pats taip pat, todėl dažnai susilaikau nuo vertinimų.

O jei jau prakalbom apie minias..Kiekvienas nori, kad jo kuriamą produktą matytų/girdėtų/vertintų kuo daugiau, tačiau tik patirties turintis žmogus įvertins tinkamai, todėl ir mokomasi is geresnių už save.Kūdroj trūksta to salyčio tarp pradinukų ir vyresnių:)Literatūrą galima skaityt, jos ir skaityta daug, tačiau literatūra yra sausa, ji neatstos labiau patyrusio nuomonės vien todėl, jog jausies įvertintas labiau, nei gavęs tuščią pliusą ar minusą( tiek vienas, tiek kitas yra gerai, kai jis objektyvus ).Taigi turi būt kažkoks kompromisas..


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Kristina Petrošių    2011 10 13 12:33      

S.G. rašo:
Mindaugas E. rašo:
Na, visada tokios temos kyla ne dėl abstrakčių, o dėl konkrečių nuotraukų Smile
Dėl grojimo, tai jeigu pats esi grojęs, tai visada atskirsi gerai grojantį nuo besimokančio. Praeivių minia neatskirs, bet čia irgi neskirta miniai. Toliau jau, aukščiausiame lygyje, gali būti klausimų. Bet pradžioje jie retai kyla.


Man kilo ne dėl konkretaus pavyzdžio, tiesiog senokai stebėjau kūdros erdvę ir pastebėjau, kad vertinimai iš šalies atrodo veikiau pagiežingi, kerštingi tokie, o ne objektyvus:)Kai žinai, kad nesužinos, jog įvertinai neigiamai tai ir vertini drąsiai:))Manau daug vartotojų su tokiom mintim užklysta.Va tas man ir nepatinka.Ir dėl profesionalų skaičiaus galima būtų pasiginčyt, nes manau daug yra pradedančių, kurie dar negali įvertinti objektyviai, aš pats taip pat, todėl dažnai susilaikau nuo vertinimų.

O jei jau prakalbom apie minias..Kiekvienas nori, kad jo kuriamą produktą matytų/girdėtų/vertintų kuo daugiau, tačiau tik patirties turintis žmogus įvertins tinkamai, todėl ir mokomasi is geresnių už save.Kūdroj trūksta to salyčio tarp pradinukų ir vyresnių:)Literatūrą galima skaityt, jos ir skaityta daug, tačiau literatūra yra sausa, ji neatstos labiau patyrusio nuomonės vien todėl, jog jausies įvertintas labiau, nei gavęs tuščią pliusą ar minusą( tiek vienas, tiek kitas yra gerai, kai jis objektyvus ).Taigi turi būt kažkoks kompromisas..


matai, tas magiškas žodis "atrodo".. "atrodo" nereiškia "yra"..Smile

kartojuosi, bet.. niekas nėra įpareigotas ko nors mokinti arba atsakyti, kaip tie kiti žmonės jaučiasi gavę vienokį arba kitokį įvertinimą arba komentarą (mes patys atsakingi už savo psichikos būklę, emocijas ir reakcijas).. tie, kurių pamokymų Jūs norite, galbūt patys tų pamokymų norėtų iš kitų, dar labiau patyrusių, o iš jų pačių reikalaujama ir t.t., susidaro uždaras ratas. kai turi laiko, noro, sugebėjimų, galų gale rašyt gražiai moki, tai ir gali komentuoti visus iš eilės naujokus. nes sutikite, tai - laiko reikalaujantis dalykas. o jei, pvz., pakomentuoji tą trokštantį pamokymo naujoką, o jis apie savo neryškų katiną arba driežiuką pasako "toks buvo sumanymas"? arba akis kabina, kad eitum į savo fotkes GERIAU pasižiūrėt? "ačiū" niekas neprašo, ne apie tai daina, bet kai žmogus skiria laiko ne p..davojimuisi, o komentavimui, kaip jis moka, tai gavus tokį atsakymą norisi pasiųsti ten, kur saulė nešviečia ir daugiau su tais trokštančiais neturėti nebūtinų kontaktų. aš savo laiku padariau šią klaidą - po ilgų zyzimų susikaupiau ir ėmiau komentuoti dauuuug naujokų foto taip, kaip man atrodo, tai ojej, revoliucija tiek ašarų nebuvo mačius Smile nes didesnė dauguma nesugeba priimti ne tik konstruktyvios, bet apskritai JOKIOS kritikos. o aš dar turiu itin retą sugebėjimą užsirauti ant pačių pačių Very Happy

dėl neįvertintų foto. nu nemačiau nė vienos taip jau visiškai neįvertintos foto, užsilikusios amžiams pelkėje.


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Saugirdas Gumbis    2011 10 13 13:36      

Atsiranda tų foto tokių:)Tamstos patirtis gan liūdna Very Happy Šiaip ar taip akių plešymas labiau patyrusiam nenuves niekur ir taip, jokių įsipareigojimų nėr, bet malonu visvien sulaukt kritikos, kad ir neigiamos:)Ypač džiugina patarimai:)Daug tiesos išsakėt, bet visvien turėtų būt kažkokia išeitis, kad tiek vieniems, tiek kitiems gerai būtųSmile Nespreskit pagal kelis akiplėšas apie visus:))

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Kristina Petrošių    2011 10 13 13:43      

S.G. rašo:
Atsiranda tų foto tokių:)Tamstos patirtis gan liūdna Very Happy Šiaip ar taip akių plešymas labiau patyrusiam nenuves niekur ir taip, jokių įsipareigojimų nėr, bet malonu visvien sulaukt kritikos, kad ir neigiamos:)Ypač džiugina patarimai:)Daug tiesos išsakėt, bet visvien turėtų būt kažkokia išeitis, kad tiek vieniems, tiek kitiems gerai būtųSmile Nespreskit pagal kelis akiplėšas apie visus:))


bėda tame, kad kur koją dėdavau, ten tie akiplėšos rasdavosi Smile) užkniso Smile dabar kai yra nuotaika, tai prasieinu.. ir karštai įrodinėju savo teisę NEkomentuoti, jeigu nenoriu Wink nes tia, kad turiu daugiau pagaliukų, man nesukuria pareigos "mokyti". aš nebent pablevyzgot galiu mokyti, pvz., fotkint negaliu mokyti, nes man pačiai reik mokytis Smile


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Saugirdas Gumbis    2011 10 13 15:21      

Tai reik žiūrėti kur koja dedat, nes netyčia galima ir į š.. įminti Very Happy Bet juk komentuoti malonu, komentuoti ir neslėpti savo nuomonės yra gerai:)Daugiau pagaliukų duoda privilegijų, o kiekviena privilegija yra atsakomybė, pareiga:))Vadinas nereik tingėt padėt tiems, kurių fotogabumai šiek tiek brokuoti Very Happy

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Kristina Petrošių    2011 10 13 16:42      

S.G. rašo:
Tai reik žiūrėti kur koja dedat, nes netyčia galima ir į š.. įminti Very Happy Bet juk komentuoti malonu, komentuoti ir neslėpti savo nuomonės yra gerai:)Daugiau pagaliukų duoda privilegijų, o kiekviena privilegija yra atsakomybė, pareiga:))Vadinas nereik tingėt padėt tiems, kurių fotogabumai šiek tiek brokuoti Very Happy


tikrai ne apie tingėjimą kalba eina. bet kažkaip retai kas girdi argumentą, kad ne tik naujokai turi šeimas, darbus ir kitų pomėgių Smile

aš komentuoju, kai noriu. ir niekas man neįrodys, kad turiu tai daryti, kai nenoriu Smile čia kaip profesorius Preobraženskis, kai jam siūlė paremti badaujančius Vokietijos vaikus įsigyjant žurnalą, atsakė - nenoriu Smile


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Saugirdas Gumbis    2011 10 13 17:56      

Na noriu/nenoriu čia kitas klausimas:)Bet nevien iš Jūsų pusės, o apskritai labai retai kada galima matyti ką nors patyrusio, komentuojančio pradedančiojo darbus, na suprantama, kad juose nelabai ka teįžvelgsi, bet vis tik, turi juk kažkas padėt, kad būtų ką įžvelgt po kurio laiko:)Ar nemanot taip?Smile Užsispyrus jūs, jei visi tokie būtų, tai naujokai čia vos atėję bėgtų Very Happy

» Atsakyti   » Cituoti    
    Puslapiai: 1   2   3  

Reikia prisijungti norint parašyti atsakymą


Pradėti naują temą