Naujausios forumų temos  Forumų sąrašas     Ieškoti               Vartotojo nustatymai   Tikrinti asmeninius pranešimus   Prisijungti 

Visi forumai -> Fotografija
 

Reik patarimo dėl fotoaparato

     

Pranešimas Vytautas G    2011 5 12 14:11      

Sveiki, norėčiau Jūsų patarimo, koki rekomenduotumėt įsigyti skaitmeninį veidrodinį fotoaparatą, kainuojanti iki 2000 Lt. ir jei galite paaiškinkite man berazumiui kodėl? Smile

Ačiu


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas MP    2011 5 12 15:38      

pirmiausia turetumet paaiskinti kodel jums reikia to fotoaparato, aprasyti savo kaip fotografo patirti, aprasyti techninius lukescius etc., o tada jau klausti "kokio" ir dar su prasymu paaiskinti kodel, nes....

jau 58,463,256 kartu sis klausimas buvo uzduotas ir 58,463,256 kartu i si klausima buvo panasiai atsakyta (t.y. sis klausimas yra kaip => turiu 5000lt - kokia masina man pirkti ir kodel? kas geriau - masina ar kombainas (ne virtuvinis)? kokia masina geriau vaziuoja - raudona ar dyzeline? kas geriau - juostinis ar veidrodinis? kaip isvalyti dulkes objektyve, nes nuotraukoje matosi demes? patarkite - ar man vesti? buti ar nebuti? - paskutinis yra uzduodamas dazniausiai).
ir nepykit, savaitgalis arteja... norisi issikrauti truputi...


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Vilius S.    2011 5 12 18:51      

Pilnai pritariu MP atsakymui.
Pirmas klausimas kurį sau turėtum užduoti, tai kam tau jo reikia ? O tada pamąstyti ar tikrai tau jo reikia, nes šiuolaikinių technologijų "muilinės" kepa pakankamos kokybės nuotraukas.


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas 返済    2011 5 12 19:53      

O ko jus chamavojat? Zmogus turi pakankamai foto patalpines - http://fotokudra.lt/aaut.php?aut=6660 - kad butu aisku ka fotkina, tad patarti visai imanoma, visi MP pointai "kodel jums reikia to fotoaparato, aprasyti savo kaip fotografo patirti, aprasyti techninius lukescius" matosi is Vytauto fotografiju.

Cia tikrai nera atvejis "raudona ar dyzeline", taip kad nera ko vaidinti genijus, ypac Viliui Wink

Prasmingas klausimas butu - ar 2K LTL yra biudzetas tik aparatui ar kartu su objektyvu? Butinai naujas ar tiktu ir naudotas?


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Vytautas G    2011 5 12 21:13      

Pradžiai ačiu už komentarus, pamėginsiu kažką padiskutuoti...

Na automobilį vairuoju raudoną, bet kartais tenka važinėti ir su mėlynu, melynas geriau, tačiau raudonas mažiau naudoja kuro, dar galima butu parašyti daugiau niuansu, tačiau bėda yra ta, kad automobiliuose kažkiek raukiu, o fotoaparatų parametruose, jų gamintojuose nelabai, todėl ir klausiu patarimo...
Nes vieni sako, kad geriau Canon, kiti Nicon, treti Pentax, mano galva čia kaip ir automobiliai, kam koks geriau prie širdies, bet nesu jų čiupinėjęs, tad negaliu diskutuoti...

Kas dėl foto reikalų, kažkada naudojau Smena, vėliau kai atėjo civilizacija, įsigijau kažkokia muilinę, tuo metu ji buvo jėga, vėliau bandžiau fotografuoti momentinius kadrus su tel Nokia N73, ir buvau įsitikinęs kad kam tos muilinės, kai ir su tel. galima padaryti neblogas foto, pasirodo klydau ir net labai, todėl šiuo metu naudojame Nicon P80, bet jaučiu, kad jo jau neužtenka, norėtusi geresnės kokybės, raiškos, galimybių...

Fotoaparatas bus naudojamas buityje, vestuvių nefotografuosime, nes trūksta profesionalumo, tačiau norėtusi, kad butų galima išnaudoti fotoaparato galimybes ir padaryti išraiškingą portretą... arba perteikti per foto maisto grožį ir skonio efektą... kadangi gyvename gražioje vietoje, tai nenužfiksavus peizažo, gamtos vėl gi sunku isivaizduoti... o ir makro pasaulis taip pat žavus, tad norėtusi ir ten nosį ikišti... kaip ir teisingai buvo pastebėta paskutiniame komentare, galima pažiureti pateiktas fotokudros nuotraukas ir matysis, kad jos yra ivairios, tačiau pasikartosiu, jaučiu, kad Nicon P80 jau tikrai nepakanka...

Suprantu, kad fotoaparatas dar ne viskas, reikia žinių kaip ir ką fotografuoti, tačiau žinias galima tobulinti, tačiau manau kad tam reikalingas tinkamas fotoaparatas...

esame tikri Lietuviai, norime pigiai gauti viską Smile taigi, reikalingas fotoaparatas ne studijiniam darbui, foto nebus eksponuojamos parodose, nors kas gali žinoti Smile tačiau, kad norėtusi išpešti profesionalias, išraiškingas nuotraukas, tai faktas ... Smile


Paskutinį kartą redagavo Vytautas G, 2011 5 12 21:52 . Redaguota 1 kartą


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Craban    2011 5 12 21:39      

Vytautas G rašo:

Nes vieni sako, kad geriau Canon, kiti Nicon, treti Pentax, mano galva čia kaip ir automobiliai, kam koks geriau prie širdies, bet nesu jų čiupinėjęs, tad negaliu diskutuoti...

Gali gali Smile čia tas pats kaip ir su automobiliais. O tie kurie sako kad vienas ar kitas geriau - dažniausiai mažai ką išmano.

Daugiau mažiau panašu kad tamstai trūksta tiesiog techninės kadro kokybės.
Naudojai kanoną? Tai ir pirk kanoną. Bus mažiausiai vargo perprasti valdymą. O modelis nelabai ir svarbu. Rinkis veidrodinį, maždaug kad biudžetą atitinktų, ir viską ką išvardinai jis sugebės.


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Vilius S.    2011 5 12 21:51      

Pasak "kiniecio" čia nemanau kad kažkas norėjo vaidinti, jei lygini raudona su mėlyna. Koks buvo klausimas, tai taip pačiai skambėjo ir atsakymas. Dabar, kada išdėstyta tiek informacijos, galima ir padiskutuoti apie pirkinį. Atsižvelgiant į tokį biudžetą ir tokius norus (macro, portretinės, peizažai), gausis kaip man, kad viską darau su vieninteliu objektyvu Smile
Kodėl kalbėjau apie muilines... Todėl, kad šiandien skaičiau apie Sony Alpha NEX-3 ir Sony Alpha NEX-5. Susidariau gana neblogą įspūdi. Vėl gi atsižvelgus į turimą biudžetą pakankamai geras pasirinkimas.
O dėl aparato geras yra pastebėjimas tas, jog geri yra ir canon ir nikon ir pentax ir kiti. Tiesiog kas geriau limpa prie rankos, tą reik ir rinktis.
O dėl veidrodinių vienas pastebėjimas, nedaryk tokios klaidos kaip aš padariau, kad pirkau body be fokusavimo varikliuko (turėdamas mintyje jog plėsiu turimų objektyvų skaičių). Ne kartą norėjosi išbandyt senesnius objektyvus, tačiau stabdė tas jog bus rankinis fokusavimas. Turiu dabar vieną fiksą rankinio valdymo, tai tikrai jis manęs nedžiugina. O ir nuotraukų kokybę panašią arba geresnę išspaudžiu su savo kitiniu objektyvu. Nebent apsiribosi vienu universaliu objektyvu ir to pakaks, tada jokio skirtumo kokį aparatą pirksi.
_________________
Nikon D5000


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas MP    2011 5 12 21:59      

Cia jau kita kalba Smile
Ir ne "chamavojam", nereikia taip rimtai priimti. Fotografijos dar nepasako, ko zmogus nori, kas jam nepatinka dabartiniame rezultate...
Nikonai, canonai, pentaxai ar kas bebutu is tiesu yra meile pavadinimui. As, kalbedamas apie skaimema pirma atsakyciau sau - ar man reikia FF ar ne (yra zmoniu kurie negali gyventi su crop'u ka tu besakyk. Bet su 2k apie ff turbut nereikia galvoti. Tada lieka "antras esalonas", bet vel... Ar 2k yra kartu su optika ar tik dezute? Jei su optika, tada sakyciau reikia ziureti i naudotus daiktus. Ziurint i biudzeta, galima pasiimti koki pigu fixa (50mm) gal net mechanini, o tada ziureti naudotos dezutes... Ka nors nikon d90 lygmens...
Arba, jei norisi kokybes uz 2k, pasiimti koki OM1, pora fixu ir daug juostu, uz 2k turetu ir ryskinimui nemazai likti Smile na cia irgi pusiau pokstas tebunie...


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Vytautas G    2011 5 13 19:04      

na kaip ir ačiu už komentarus, gaila kad mažokai nuomonių Smile
Šiaip tai planuojama neapsiriboti tik vienu objektyvu, manau reikėtu investuoti ir į juos, bet gal tik ne iš karto Smile tačiau perspektyvoje jie tikrai bus.

O gal neteisingai suformulavau temos klausimą, gal reikejo paklausti - Koki jus pirktumėte fotoaparatą jei planuotumėt išleisti apie 2000 lt. ir kodėl???

Beje, dar vienas klausimas man berazumiui Razz kuo skiriasi veidrodinis fotoaparatas nuo veidrodinio skaitmeninio? jei jie iš viso skiriasi? Smile


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Vilius S.    2011 5 13 19:14      

Veidrodinis aparatas yra naudojamas su juostelėm fotografuot. O skaitmeninis veidrodinis fotografuoja į atminties laikmenas (kitaip tariant i korteles).
_________________
Nikon D5000


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Vytautas G    2011 5 13 20:11      

Aaaa, na dabar jau šituo klausimu busiu pasikaustęs, ačiu Smile

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas    2011 5 14 0:30      

Vytuk:)... jei nori gero fotiko, pasiziurek Olympus E-PL2, Panasonic GF2, ir jau yra pristatytas, ir zymiausiu review saitu pratestuotas naujausias Panasonic G3.. dabar tiksliai nezinau kainu Lietuvoje, bet manau jie ir bus apie 2000 Lt. su komplektuojamu objektyvu. Visi jie yra gerokai kompaktiskesni ir geriau atrodantys uz tuos pasenusio dizaino veidrodinius nikon canon.. mano pamineti modeliai turi pakankamai didelius sencorius ir vaizdo kokybe, kuri net ir prie aukstu ISO labai mazai nusileidzia, arba G3 atveju, visai nenusileidzia tiem visiem entry level DSLR. Patys fotikai dirba tyliau uz veidrodinius, todel fotografuojant tarkim teatre ar kitose delikaciose situacijose turi dideli privaluma, paprastiem zmonem gatveje atrodo tokie daugiau retro dizaino, todel tokiu fotiku yra maziau "baidomasi".. ivairiu programiniu funkciju juose gausybe, taip pat yra papildomu aksesuaru tokiu kaip kad atskiras elektroninis 100% matymo lauko vaizdo ieskiklis Oliui ar Pan GF2...ir t.t. Ilgokai buvau skeptiskas tiem visiem naujos kartos fotikam be veidrodziu bet su keiciama optika.. iki tol, kol gavau galimybe isbandyti gyvai.. malonumas.. visi pagrindiniai trukumai, kurie buvo pirmuosiuose modeliuose kai pasirode rinkoje, tokie kaip siek tiek letesnis AF, truputi daugiau truksmu prie aukstu ISO.. jau istaisyti ir pamirsti... oh, o dar tie objektyvai "blyneliai" - 20mm f1.7, 17mm f2.8, 14mm... dar geras dalykas, kad tarkim Oly objektyvas pilnai tinka Pan ir atvirksciai, todel jei ateiti sugalvotum ka nors sukeisti, tai nebus problemu, zodziu kaip dviguba sistema. O jeigu dar tarkim ir HD filmavimas yra svarbu, tai jie yra visapusiskai geresni uz veidrodinius, ir juose yra pastovi galimybe filmavimo metu naudoti begarsi auto fotkusa.. tuo tarpu veidrodiniuose, filmavimo metu arba naudojant live view, pakilus veidrodziui kontrasto AF tiesiog grybauja (isskyrus Sony modelius)... ir daug dar visko ten yra geresnio.. skaityk internete, anglu kalboje yra daug info... Mano nuostabai, net ir rankoje jie geriau guli, nei kad nikon d3100 ar canon 1100D... Esu gyvenime turejes visokiu geru veidrodiniu fotiku, bet siai dienai, jei pirkciau sau, dokumentikai, "menui", kelionem, fotozurnalizmui, tai ziureciau kazka is mano minetu naujos kartos variantu. Beje, taip suprantu, pats fototechnikoje nedaug "kerti", tuo tarpu tavo pilietiniai fotoreportazai tai ziurisi visai itikinamai, ir matosi, kad turi fotografini matyma. O tavo mazo sencoriaus Nikon P80 panasu kad visai gerai taves klauso:).. Sekmes, bet kartais noreti yra geriau, nei tureti:)

» Atsakyti   » Cituoti    
   

Reikia prisijungti norint parašyti atsakymą


Pradėti naują temą