Naujausios forumų temos  Forumų sąrašas     Ieškoti               Vartotojo nustatymai   Tikrinti asmeninius pranešimus   Prisijungti 

Visi forumai -> Fotografija
 

Fotografijos sumažinimas

      Puslapiai:   1   2   3  

Pranešimas hideo    2008 1 23 19:01      

Marijus * rašo:
vat jei su 70procentu neitelpate i 150kb,tai jau tada pameginkite deti mazhesne fota pvz 750-800pix krashtine ir mazhinti vel tuo pachiu budu


tik mažinti ne iš tos kuri netilpo (850pix ar kiek ten) o iš origianalaus dydžio..

šiaip pastebėjau, kad crossinta ir skanuota skaidrė sunkiai pasiduoda spaudimui JPEG'u - kažkada teko mažinti iki 640xkažkiek ir kompresiją 6(!) statyt, kad į 150kb sutilpt Sad


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Dangus    2008 1 23 21:12      

hideo rašo:
Marijus * rašo:
vat jei su 70procentu neitelpate i 150kb,tai jau tada pameginkite deti mazhesne fota pvz 750-800pix krashtine ir mazhinti vel tuo pachiu budu


tik mažinti ne iš tos kuri netilpo (850pix ar kiek ten) o iš origianalaus dydžio..

šiaip pastebėjau, kad crossinta ir skanuota skaidrė sunkiai pasiduoda spaudimui JPEG'u - kažkada teko mažinti iki 640xkažkiek ir kompresiją 6(!) statyt, kad į 150kb sutilpt Sad


visos foto pasiduoda spaudimui... manau tereikia pasirinkti tinkama algoritma. jei naudojat photoshopa tai saugant internetui file/save for web atrodo Smile. zinau kad kombinacija ctrl+shit+alt+s Smile. ir ten pasirinkti 4is langus. pasirinkineti ivairius saugojimo metodus neissaugant failo matyti kaip jis atrodys ir kiek kb uzims. as to nenaudoju bet gal jums pades. saugau failus is nuojautos Smile. jei netelpa issaugojus iki 80 kokybes su photoshopu tai saugant si irfanview telpa ir 95. Smile kitoks spaudimo algoritmas...


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas hideo    2008 1 23 23:47      

Dangus rašo:
visos foto pasiduoda spaudimui... manau tereikia pasirinkti tinkama algoritma. jei naudojat photoshopa tai saugant internetui file/save for web atrodo Smile. zinau kad kombinacija ctrl+shit+alt+s Smile. ir ten pasirinkti 4is langus. pasirinkineti ivairius saugojimo metodus neissaugant failo matyti kaip jis atrodys ir kiek kb uzims. as to nenaudoju bet gal jums pades. saugau failus is nuojautos Smile. jei netelpa issaugojus iki 80 kokybes su photoshopu tai saugant si irfanview telpa ir 95. Smile kitoks spaudimo algoritmas...


Spaudimo algoritmas ten visur tas pats - JPEG. Kažko naujo ten neišrasi - viskas aiškiai ir gražiai speficikuota - priešingu atveju su viena programa suspaudus, su kita neatidarytų... Paprašiausiai pas PS ir Ifranview ta procentų skalė yra skirtina - vienas prie 80% palieka daugiau informacijos, kitas mažiau - ko pasekoje skiriasi ir failų dydžiai...


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas random    2008 1 27 20:10      

hideo rašo:
random rašo:
Bendra taisykle: mazinti per karta ne daugiau 30-50%


čia kodel gi taip?

šiaip tai dažniausia klaida, del kurio mažinama kokybė, yra daugkartinis mažinimas ir/arba saugojimas į JPEG.


po kiekvieno mazinimo nereikia saugoti!!
tiesiog:

atsidarai faila,
resize 50%
resize 50% ir t.t. kol dydis tiks
o tik paskui SAVE

taip yra todel, kad mazinant tokiu budu naujas paveiksliukas issaugo zymiai daugiau detaliu nei per karta 3000px>300px
daznai net USM nebeprireikia

CS3 interpoliacijos algoritmas "bicubic sharpen" tokiu principu ir veikia (nematomai viduje)


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Pašvaistė    2008 1 27 20:10      

Noriu visiems padėkoti už išreikštus patarimus ir išsakytą nuomonę...
man pradedančiai žaliai fotografijos pasaulyje žmogeliukei ypač aktuolu ir svarbu, kai gaunu atsakymus į iškilusius klausimus... Vienus atrandu pati, kitus mėginu atrasti kartau su jūsų pagalba... Prisipažinsiu, ne vissi atsakymai man buvo supranatmi, bet bent žinau nuo ko pradėti mėginti žingsniuoti...

taip pat noriu atsiprašyti tų, kurie jau čia yra senbūviai, ir jiems atrodo, kad jau panašūs klausimai kartojasi... na laikas bėga...
Juk kas kart ateina pavasaris ir sprogsta lapai.... bet nejau kaltas naujas lapelis, dėl to, kad praeitais metais ant tos pačios šakos buvo kitas???...Wink

ačiū visiems... bei linkiu kūrybiškumo...


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas rhcp    2008 1 27 21:53      

na akd nekurt naujos temos, paklausiu as.
uriu tokia problema, kad photoshopas ir bet kuri kita fotkiu perziuru programa rodo nevienodai issaugojus is photoshopo. O nevienodumas tame, kad shope siek tiek astriau siek tiek sodresnes spalvos ir pansiai.. (kad ir nieko nedarant failam tiesiog is raw per shopa atsidarius ir issaugojus i jpeg ir atidarius su paprasta programa)
Butu saunu, jei man paaiskintumet kodel taip yra.. nes kartais net nezinau kaip istikruju rodo ta fota.


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas egzo    2008 1 27 22:36      

palaipsninis mažinimas kokybės nepriduoda, aš pabandžiau tai praktiškai, kažkokio jankio straipsnį paskaičiau internete, pabandžiau mažint palaipsniui, net action pasirašiau kad nereikėtų knistis, bat pasakysiu jums taip palaipsninio resizinimo rezultatas buvo tragiškas.

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Linas Šinkūnas    2008 1 28 1:40      

RHCP rašo:
na akd nekurt naujos temos, paklausiu as.
uriu tokia problema, kad photoshopas ir bet kuri kita fotkiu perziuru programa rodo nevienodai issaugojus is photoshopo. O nevienodumas tame, kad shope siek tiek astriau siek tiek sodresnes spalvos ir pansiai.. (kad ir nieko nedarant failam tiesiog is raw per shopa atsidarius ir issaugojus i jpeg ir atidarius su paprasta programa)
Butu saunu, jei man paaiskintumet kodel taip yra.. nes kartais net nezinau kaip istikruju rodo ta fota.



Fotožopa keičia spalvų gamą - susireguliuoti reikia per Edit->Color Settings... Web'ui konvertuok į sRGB.
Jei nori jas laikinai matyti kitoje sistemoje: view->proof setup ir proof colors.


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Julius pils    2008 1 28 18:40      

kelis kb gali suvalgyti visokie exifai, nuotraukos komentarai, ir thumbnailai....

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas la pe    2008 2 04 20:16      

egzo rašo:
palaipsninis mažinimas kokybės nepriduoda, aš pabandžiau tai praktiškai, kažkokio jankio straipsnį paskaičiau internete, pabandžiau mažint palaipsniui, net action pasirašiau kad nereikėtų knistis, bat pasakysiu jums taip palaipsninio resizinimo rezultatas buvo tragiškas.


jei su CS3 ir naudoji - bicubic sharpened (kaip jau kazkas minejo) - tai rezultatas nepageres. bet jei naudotum senaji paprasti bicubic - skirtuma pamatytum.
o jei nemoki - niekas nekaltas, kad irankis uz meistra protingesnis.. Smile


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas egzo    2008 2 04 23:22      

la pe rašo:

jei su CS3 ir naudoji - bicubic sharpened (kaip jau kazkas minejo) - tai rezultatas nepageres. bet jei naudotum senaji paprasti bicubic - skirtuma pamatytum.
o jei nemoki - niekas nekaltas, kad irankis uz meistra protingesnis.. Smile

bla bla bla, tavo profilį nematau nei vienos nuotraukos,tai nelabai yra iš ko mokytis, bicubic sharper nenaudoju, užteko kertą pabandyt. ir prie paprasto bicubic vaizdas atrodo kaip neteisingai pašarpintas, tiksliau peršarpintas


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas la pe    2008 2 04 23:49      

egzo rašo:

bla bla bla, tavo profilį nematau nei vienos nuotraukos,tai nelabai yra iš ko mokytis, bicubic sharper nenaudoju, užteko kertą pabandyt. ir prie paprasto bicubic vaizdas atrodo kaip neteisingai pašarpintas, tiksliau peršarpintas


bla bla bla?
dedu as nuotraukas kitu niku. i asmeniskumus nelisiu.

USM reikalingas. PS3 ne durniai daro.
taciau kiekvienai nuotraukai USM taikymas yra individualus, jei netiko tau vienai ar kitai nutraukai - nereiskia, kad to niekam nereikia.
tas pats USM vienaip taikomas ruosiant nuotraukas spaudai ir kitaip - internetui

http://www.dpreview.com/learn/?/key=interpolation
http://www.bobatkins.com/photography/digital/digital_image_resizing.html
http://www.cambridgeincolour.com/tutorials/image-resize-for-web.htm

kita karta pries rekaujant blablabla siulyciau pradziai atlikti namu darbus, nes perziurejes tavo nuotraukas radau tikrai ne viena ir ne dvi (o jei tiksliau - didzioji dalis) kur teisingas USM prasyte prasosi pritaikomas


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas egzo    2008 2 05 0:28      

ne nu aš kalbu apie ratus o tu kalbi apie bananus, šiti linkai skaityti po n kartų, tu man ne linkus rodyk, o savo pavyzdžius realius

aš pvz daugiausia savo šunis fotografuoju, ir jų kailiukų detalumas, man puikus pavyzdys, dariau aš testus, mažindamas įvairiais žingsniais ir lyginau, kuo daugiau žingsnių tuo daugiau detalių man resizas suėda, o kai dingsta detalumas tada usm dar pablogina situaciją, taigi dabar paprastai renkuosi 1 resizą ir usm pagal situaciją.

bet gerai sakykim aš esu neteisus šioj situacijoj, tai reiškia, kad reikia ieškot kiekvienai nuotraukai palaipsninio resizo algoritmo.

pas mane cs2 ne cs3

http://fotokudra.lt/aut_dienorasciai.php?aut=417


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Dangus    2008 2 05 0:30      

m., rašo:
na akd nekurt naujos temos, paklausiu as.
uriu tokia problema, kad photoshopas ir bet kuri kita fotkiu perziuru programa rodo nevienodai issaugojus is photoshopo. O nevienodumas tame, kad shope siek tiek astriau siek tiek sodresnes spalvos ir pansiai.. (kad ir nieko nedarant failam tiesiog is raw per shopa atsidarius ir issaugojus i jpeg ir atidarius su paprasta programa)
Butu saunu, jei man paaiskintumet kodel taip yra.. nes kartais net nezinau kaip istikruju rodo ta fota.


tai del to kad tu fotografuoji fotike su adobe rgb spalviniu rezimu. persistatyk i sRGB ir neliks problemos


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas la pe    2008 2 05 0:38      

egzo rašo:
http://fotokudra.lt/aut_dienorasciai.php?aut=417

ok ok. nesipjaunam
jei ne gaila - atsiusk man viena originala, paziuresiu kaip ten su kailiais realiai gaunasi. Smile


» Atsakyti   » Cituoti    
    Puslapiai:   1   2   3  

Reikia prisijungti norint parašyti atsakymą


Pradėti naują temą