Naujausios forumų temos  Forumų sąrašas     Ieškoti               Vartotojo nustatymai   Tikrinti asmeninius pranešimus   Prisijungti 

Visi forumai -> Fotografija
 

Klausimas del nuotrauku vertinimo

     

Pranešimas Darius    2010 5 03 15:04      

Sveiki,

Vis pavartau as cia forumo puslapius ir kilo klausimas del nuotrauku vertinimo. Kadangi as pradedantysis ir dar net ne fotografas, tai kai ko nesuprantu. tarkim atsiversiu nuotrauka, o jos ivertinimas tarkim 4.8 o nuotraukoje pavaizduotas kazkieno tapytas paveikslas stambiu planu !? Tai kas yra vertinama aplamai nesuprantu. As kazkaip sventai isitikines buvau, kad vertinama fotografijos atlikimo technika, kompozicija ir panasiai. O cia setau kad nori paveikslas pilnu planu. Tai jei as nufotografuoju Mona Liza originala stambiu planu tai pretenduoju i 5 ?
Na is esmes prasau suprant mane teisingai ir tiesiog klausimo esme ir buvo tokia kaip pavadinimas. Man tiesiog idomu jei padarau nuotrauka labai tvarkinga techniskai bei kompoziciskai, taciau ji neturi kazkokios ypatingos nuotaikos, tai ar verta ja det. Ir man vat tikrai labai idomu paliko, kodel tapyti paveikslai yra gerai vertinami. Bent jau pasakykite kaip tas siejasi su fotografija ?


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Kafkis    2010 5 03 15:06      

yra verttinama ir paveikslai ir digiartas. Cia ne vien fotografijos vertinamos Wink

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Darius    2010 5 03 15:08      

Bet is esmes tas paveikslas tai nera fotografijos autoriaus darbas, o kaip ir reiktu vertint autoriaus darba, na bet atsiprasau nufotografuot paveiksla stambiu planu matyt gali jei ne kiekvienas tai bent jau kas antras. Na cia mano tokia mintis, bet butu smagu isgirst ir paaiskinimus, kad mano sita mintis neteisinga Smile

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Kafkis    2010 5 03 15:12      

Niekas ir nefotkina "Monu Lizu", tiesiog nufotkina savo darbus, jeigu ju neina nuskenuoti ir ideda cia kaip darba (fotografija tuomet atlieka tik reportazine arba kitaip - ne menine, o technologine funkcija). Siuokart vertinamas tapybos, grafikos ar kitos srities darbas. Gal geriau idek pavyzdi kas tau butent uzkliuvo Wink

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Darius    2010 5 03 17:20      

Na man tikrai niekas neuzkliuvo ir tamstos postas paskutinis tikrai informatyvus ir dabar as supratau kas kaip ir kodel. Kazkaip maniau, kad tie tapybos darbai yra kitu autoriu, o ne tu, kurie fotografuoja, todel pasirode keistoka, kai tokia fotografija vertinama. Bet jei autorius tas pats tai tada zinoma viskas suprantama ir pacios fotografijos zanras pasidaro aiskus.

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas 17871    2010 5 03 19:50      

Dariau, atkreipkit dėmesį į nuotraukų kategorijas - po autoriniais tapybos ar grafikos darbais būna pažymėta kategorija "piešiniai ir kita" - fotoKūdroj galima publikuoti ne tik savo fotografuotus, bet ir pieštus darbus Smile be to, jei kyla abejonė dėl autorystės, visada galima užklausti komentare po darbu Smile

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Kafkis    2010 5 03 20:16      

Antrinu 17871. Yra spec. kategorija "Piesiniai ir kt." Wink O kas bus plagijuojama ar kitaip neleistinai publikuojama, tai tikrai pastebes Arkadijaus zvitri akis ir visi apie tai suzinos dar nespejus darbui pasiekti ne 10 balu Smile Tad buk ramus. Viskas yra kontroliuojama, tau tereikia tik megautis Kudros teikiamais malonumais Wink

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas martynas a.    2010 5 03 20:58      

Darius rašo:
na bet atsiprasau nufotografuot paveiksla stambiu planu matyt gali jei ne kiekvienas tai bent jau kas antras.


duok dieve, jei kas desimtas turetu sugebejimu/techniniu priemoniu kokybiskai reprodukuoti meno kurini, islaikant autentiskas spalvas, perteikiant fakturas, sukuriant erdviskumo pojuti (turiniu objektu atveju) ir t.t. ir t.t.
cia siaip, offtopic.


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Kafkis    2010 5 03 21:28      

Cia gerai pastebeta Martynai a. Reprodukavimui reikia bent jau gero apsvietimo ir dar geresniu fotoziniu. Be to sugebejimo valdyti ne tik sviesa, o ir jos spektrine sudety. Visai cia i tema. Smile

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Darius    2010 5 03 22:16      

Na cia kaip ir visi postai i tema ir bet kokiu atveju tikiu susidare teisingas ispudis apie tai kas fotografuojama ir kas yra vertinama. Aciu uz info.

» Atsakyti   » Cituoti    
   

Reikia prisijungti norint parašyti atsakymą


Pradėti naują temą