Naujausios forumų temos  Forumų sąrašas     Ieškoti               Vartotojo nustatymai   Tikrinti asmeninius pranešimus   Prisijungti 

Visi forumai -> Fotografija
 

Naujokas su zenit - e

      Puslapiai: 1   2  

Pranešimas Žilvinas Ališauskas    2009 9 29 21:06      

Sveiki, su fotografija susidraugavau gana nesenai ir norėčiau su ja pradėt rimčiau bendrauti. Taigi, kiek girdėjau, kad normaliai fotografuoti, reikia pradėt nuo pagrindų. Mano pagrindas, šiuo atveju, yra zenit - e. Ir norėčiau pasiteirauti, kaip visiškas naujokas su tokiu aparatu, kaip (kokiais atvejais) reguliuoti juostos išlaikymą, diafragmą.

P.S. gal galėtumėt pasiskelbti ar parašyti, kas iš fotokūdros fotografuoja su zenitais, būtų smagu apžvelgti jų darbus.

Iš anksto dėkoju.


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas skarbonke    2009 9 29 21:39      

na pradėt manau reikėtų nuo
http://www.commiecameras.com/sov/35mmsinglelensreflexcameras/cameras/zenit/manuals.htm
arba ruskai
http://zenit.istra.ru/mans/zenit-e/zenit-e.html
poto da rekomenduoju pasiknaisiot po kūdros forumą, na kad ir:
http://fotokudra.lt/forumas/viewtopic.php?t=3911

sekmės


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Marijus *Bružila    2009 9 29 22:28      

na taip chia keliais sakiniais nenupasakosi.
zenitas gerai. sunkoka suvaldyti.
tau reiktu pasiskaityti ,kas tos diafragmos, kaip jos veikia. kas tos ryshkumo zonos, kurios priklauos nuo diaframos bei leshio zhidinio nuotolio. ishlaikymus reiketu parinkineti mokytis pagal diafragmas, nes pradzhioje zhinok, ka nori matyti kadre ir su kokiu fonu (ishplaukusiu ar ryshkiu).
yra ko mokytis Smile
mano atveju geriausia mokytoja buvo praktika.
keletas pastebejimu apie zenitus ( su standartiniais helios objektyvais)
1. prie 1/30 ishlaikymo, jau sunkoka laikant rankoje padaryti kadra nesudrebinta.
2. ieshkiklis tamsus pas zenitus, sufokusuoti i objekta sunkoka. ypach, kai tamsoka . mokymuisi geriau pasirink shviesia aplinka (lauke)
3. diafragma f2 su helios pataikyti labai sunku, bet jei pataikysi i objekta kuris 1-3 metru atstumu nuo taves, fonas atrodys labai grazhiai ishplautas.
4. mokymuisi 5.6 diafragma pas ju visai tokia normali, kai shviesos pakankama.
5. griechiausiai turi zenita su neshokinejanchia diafragma. ten bishki suktai isheina su diafragmu uzhdavimu ant optikos. padaryta 'originaliai'. atsimink ,kad mazhiausio skaitmens diafragma yra atverta ir kuo didesnis skaitmuo, tai bus uzhverta. jei pas tave helios 44, tai jo F2 diafragma skaitosi atverta ir zhiurint per aparata matosi viskas shviesiausiais. sakau, nes pats kazhkada buvau klaidinamas to mechanizmo. rodos brukshnelis rodo f2, o diafragma uzhverta. veliau tik supratau, kad tas pats ishorinis zhiedas sukinejasi prie diafragmu ir jis fiksuoja padeti, kad sufokusavus su f2 priverti iki uzhduotosios.


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Marius Mills    2009 9 30 8:15      

manau pakankamas pradžiamokslis yra čia:
http://www.mikasbinkis.lt/slides/1_fotografijos_pradmenys.pdf.zip
ir jei norėsis daugiau:
http://www.mikasbinkis.lt/straipsniai
Visus savo pažįstamus ten siunčiu ir grįžta jau šiek tiek gudresni Wink
Sėkmės.


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Žilvinas Ališauskas    2009 10 01 16:06      

Dėkui jums už pagalbą, tikrai dabar šiek tiek daugiau žinau. Bet visgi yra dar keletas klausimėlių.
Pas mane yra paprastas eilinis Helios 44 objektyvas ir norėčiau išsiaiškinti ką tie skaičiai, nuo viršaus iki apačios, reiškia,daro, ir pagal ką (ką fotografuojant) reikia juos nustatyti?


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Algimantas Lekevičius    2009 10 01 20:58      

1 - diafragma
3 - atstumas iki fotgrafuojamo objekto
2- ryškumo zona - prie kokios diafragmos(žali skaičiai) koks tarpas bus ryškus (geltoni skaičiai)


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Žilvinas Ališauskas    2009 10 02 8:07      

Algimantai ačiū, o pagal ką reikia nustatinėti diafragmą (1)?

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas anuka    2009 10 02 9:17      

Žilvinai, Mariaus Mills pasiūlytame pirmame linke nusikrautoj prezentūškėj labai aiškiai paaiškinta nuo ko ta diafragma priklauso Smile jeigu nori labiau "išplauto" fono - mažesnis skaičiukas, jeigu gilesnės ryškumo zonos - didesnis. bet kuo didesnis skaičiukas, tuo tamsiau gausis, tad reikia žiūrėti ir pagal apšvietimą Smile čia nėra taip kad "daryk 2.8 ir niekada neapsiriksi" Smile gilintis ir praktikuotis siūlau daugiau tada viskas paaiškės Smile

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Žilvinas Ališauskas    2009 10 03 20:58      

Dėkui už pagalbą jums. Einu bandysiu toliau fotografuot. Smile

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Ghe    2010 10 26 11:38      

Aš irgi paskaičiau šitą manualą - bet galit kas nors ūkiškai paaiškint, kaip veikia tas išorinis diafragmos žiedas be skaičiukų(pre-set diaphragm ring)? Kiek supratau - nusistatai diafragmą, pasuki žiedelį, susifokusuoji, paskui atgal į kitą pusę atsuki ir pyškini.. a? O kam?

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Kafkis    2010 10 26 11:56      

Ghe rašo:
Aš irgi paskaičiau šitą manualą - bet galit kas nors ūkiškai paaiškint, kaip veikia tas išorinis diafragmos žiedas be skaičiukų(pre-set diaphragm ring)? Kiek supratau - nusistatai diafragmą, pasuki žiedelį, susifokusuoji, paskui atgal į kitą pusę atsuki ir pyškini.. a? O kam?


Atgal atsukti kaip ir nereikia. Na bent jau su situo zenit-e. Placiau apie diafragmas ir vadinamaja ryskumo zona (hiperfokalinius atstumus) galite suzinoti cia. Tik va jau reikes riksmes suvedineti, tada bus nurodyti atstumai nuo kur iki kur yra rysku ir t.t. Skaiciavimu cia yra daug ir mano galva jie naudingi: http://www.tawbaware.com/maxlyons/calc.htm


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Malvydas    2010 10 26 12:00      

Ghe rašo:
Aš irgi paskaičiau šitą manualą - bet galit kas nors ūkiškai paaiškint, kaip veikia tas išorinis diafragmos žiedas be skaičiukų(pre-set diaphragm ring)? Kiek supratau - nusistatai diafragmą, pasuki žiedelį, susifokusuoji, paskui atgal į kitą pusę atsuki ir pyškini.. a? O kam?


sufokusuoji atvira diafragma, taip yra lengviau, po to priveri iki reikiamos


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Kafkis    2010 10 26 12:02      

Malvydas tiesa raso Smile

» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Vytautas V    2010 10 26 15:26      

Zenit-e buvo vienas populiariausių zenit modelių...
jis turėjo seleninį eksponometrą, kuris per tiek metų jau nieko neberodys... kuo matuoji ekspoziciją? patariu pasieškoti kokio išorinio eksponometro.
tie du diafragmos žiedai iš pradžių ir mane subalamutino. sėkmės mokantis.
P.S.: jei zenit'tas užlinks, nenešk taisyti, nes už tokią kainą galima rasti užsienietišką m42 aparatą, kuris bus visapusiškai geresnis, patikimesnis...


» Atsakyti   » Cituoti    
Pranešimas Ghe    2010 10 26 19:55      

Citata:

Zenit-e buvo vienas populiariausių zenit modelių...
jis turėjo seleninį eksponometrą, kuris per tiek metų jau nieko neberodys... kuo matuoji ekspoziciją? patariu pasieškoti kokio išorinio eksponometro.
tie du diafragmos žiedai iš pradžių ir mane subalamutino. sėkmės mokantis.
P.S.: jei zenit'tas užlinks, nenešk taisyti, nes už tokią kainą galima rasti užsienietišką m42 aparatą, kuris bus visapusiškai geresnis, patikimesnis...

Maniškis dar „kietesnis“ - zenit-b... Kiek domėjausi - bandau „iš lempos“ derinti parametrus. Arba rimtai kokį eksponometrą susiveikt reiks.
Dabar turiu juostelę Ilford 400 black and white - mane pergasdino, kad labai jau jautri bus, tai bandau su pakankamai užverta diafragma ir trumpu išlaikymu gaminti kažką Rolling Eyes Nežinau, kas bus, kol juostos neištrauksiu...
Dėkui labai labai už patarimus!


» Atsakyti   » Cituoti    
    Puslapiai: 1   2  

Reikia prisijungti norint parašyti atsakymą


Pradėti naują temą